אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו הקפאת הליכים זמני לחברת הבנייה גל גדרה צילום: pixabay/rhythmuswege

פרסום ראשון

צו הקפאת הליכים זמני לחברת הבנייה גל גדרה

ביהמ"ש הוציא צו זמני לחברה הותיקה, שחובותיה עומדים על כ-15 מיליון שקל; כיום החברה בונה 64 יחידות דיור בפרוייקטים ברמת גן ובקיבוץ דליה

20.03.2019, 16:33 | ליטל דוברוביצקי

חברת הבנייה גל גדרה בנייה והנדסה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, הגישה בקשת הקפאת הליכים. החברה הותיקה שבבעלות עודד גל, ביקשה למנות לתפקיד הנאמן את עו"ד מור נרדיה, זאת לאחר שצברה חובות בסך של כ-15 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים טענה החברה באמצעות עו"ד אמיר פלמר ואביתר קרמר, כי היא חברה ביצוע קבלנית ותיקה הנחשבת לאמינה ביותר ובעלת מוניטין טוב מאוד.

החברה מעורבת כיום בפרוייקט להקמת בניין בן 9 קומות ברמת גן המצוי בשלבי ביצוע מתקדמים וכן פרוייקט להקמת שכונה בקיבוץ דליה שנמצא גם בשלב מתקדם.

עו"ד אמיר פלמר, צילום: עמית שעל עו"ד אמיר פלמר | צילום: עמית שעל עו"ד אמיר פלמר, צילום: עמית שעל

בבקשה נכתב כי "לחברה סיווג בניה קבלני בדרגה הגבוהה ביותר וניתן לומר כי צמחה מאפס. היא החלה את עבודתה בבניית בתים פרטיים, לאחר מכן ביצעה פרוייקטים רבים ברחבי הארץ בעיקר עבור גופים ציבוריים ובטחוניים חלקם מהגדולים במשק כדוגמאת התעשייה האווירית, חברת החשמל ועוד. בשנים האחרונות הרחיבה החברה את פעילותה לתחום בניית יחידות דיור רבות בקיבוצים ואף לפרוייקטים של בנייה רוויה בתחום ההתחדשות העירונית".

החברה מציינת כי ב-15 במרץ חרגה החברה ממסגרות האשראי המאושרות שלה בבנקים, באופן שבו החלה חזרה מסיבית של שיקים מחשבונותיה בהיקף כספי כולל העולה על 800 אלף שקל, אשר צפוי לגדול בימים הקרובים. מהבקשה עולה כי לחברה חובות בסך כולל של 5.3 מיליון שקל לבנק הפועלים ובנק דיסקונט.

כמו כן לחברה חובות בסך כ-8.8 מיליון שקל לנושים רגילים וכן מיליון שקל הלוואת בעלים וכחצי מיליון שקל חוב כולל לעובדים, ביטוח לאומי ומס הכנסה.

עוד ציינה החברה בבקשה כי "כבר החלה חזרה של שיקים מחשבונה של חברה, עניין אשר צפוי להחריף בחלוף כול יום ובנוסף לכך החברה כבר קיבלה הודעות על סילוק ידה מהפרוייקטים העיקריים שבהם היא קשורה".

בית משפט הוציא צו ארעי לעיכוב הליכים כנגד החברה והורה לקיים דיון ב 25 במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות