אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הקפאת ההליכים: בית המשפט מינה בעל תפקיד לחברת א.ר.י.ז צילום: אייל טואג

לאחר הקפאת ההליכים: בית המשפט מינה בעל תפקיד לחברת א.ר.י.ז

עו"ד רענן קליר ידאג לתפעול השוטף של ספקית הסוכר והקמח עד ל-25 במרץ, אז יוחלט אם פניה להבראה או לפירוק; החברה נקלעה לחובות של 87 מיליון שקל

20.03.2019, 19:08 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי מינה אתמול את עו"ד רענן קליר לבעל תפקיד בחברת א.ר.י.ז. יבוא ושיווק מזון, מהחברות הגדולות והוותיקות בישראל לשיווק והפצת חומרי גלם כגון קמחים וסוכר. זאת לאחר שהגישה בקשת הקפאת הליכים בשל חוב בסך כ-87 מיליון שקל. השופטת עירית וינברג נוטוביץ הסמיכה את עו"ד קליר "להפעיל את החברה".

צו הקפאת ההליכים הזמני ניתן עד ל-25 במרץ. קליר אמור להגיש יום לאחר מכן דו"ח על החברה, ואז יוחלט לאן פניה - הבראה או פירוק.

העובדים נאבקים למען המשך הפעלת החברה, ומבקשים שלא יינתן צו פירוק. בית המשפט נעתר למעשה לבקשתם, ונתן הזדמנות לבעל תפקיד לבחון אפשרות להפעלה.

במהלך הדיון אמרה באת כוח העובדים, עו"ד ליזה חדש, כי "בשורה התחתונה אם אנחנו נזנח את הליך הקפאת הליכים העובדים ילכו הביתה".

 

עו"ד רענן קליר, צילום: אייל טואג עו"ד רענן קליר | צילום: אייל טואג עו"ד רענן קליר, צילום: אייל טואג

עם השנים הפכה החברה לאחת המובילות בתחום האספקה של סוכר, קמח, שמנים, מלח ועוד לקונדטוריות ולחברות המייצרות מוצרי מאפה. במסגרת בקשת הקפאת ההליכים שהוגשה על ידי עוה"ד שיא מילוא ויניב אינסל, נטען כי החברה מעסיקה עשרות עובדים ומפיצה מוצרים לכאלף לקוחות, וביניהם שופרסל, קוקה קולה, טרה, שוקולד השחר ועוד.

החברה המשפחתית הוקמה בשנת 1959 על ידי יעקב וינטרוב ז"ל, שעל פי אתר החברה החל להפיץ סוכר וקמח על גבי סוס ועגלה. עם השנים פיתחו דורות ההמשך את העסק שהפך בשנת 1984 לחברה חדשה בשם א.ר.י.ז יבוא ושיווק מזון.

עיסוקה העיקרי של החברה במשך שנים הוא ייבוא סוכר ומכירת קמח, והיא שימשה כיבואנית הבלעדית לישראל של חברת SUDZUCKER, אחת החברות הגדולות בתחום באירופה.כמו כן, לחברה הסכם עם ממשלת ישראל לאחסון ורענון של 5,000 טונות סוכר ממשלתי כמלאי חירום.

החברה טוענת כי הרקע למצוקה הוא בין השאר הפסקת התקשרותה עם סודצוקר הגרמנית, והפיכתה של האחרונה למתחרה חזקה שלה, כמו גם הירידה החדה במחירי הסוכר בשוק העולמי.את הבינלאומי מייצגים עוה"ד מור נרדיה ודורית לוי טילר. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש, את מרכנתיל דיסקונט מייצג עו"ד יונתן סונדרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות