אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "מתכנן להשאיר את המכסים על סין גם לאחר שיתגבש הסכם" צילום: רויטרס

טראמפ: "מתכנן להשאיר את המכסים על סין גם לאחר שיתגבש הסכם"

"עלינו לוודא שאם נגיע להסכם, סין תעמוד בהתחייבויות שלה", אמר הנשיא לעיתונאים בדרכו לביקור באוהיו. עם זאת, בכירים בממשל דיברו על הסרה הדרגתית של המכסים, לאחר שממשלת סין תוכיח כי היא מבצעת את שהתחייבה

21.03.2019, 12:12 | שירות כלכליסט
בעוד שנציגי סין וארה"ב מתכוננים לסבב נוסף של מו"מ על הסכם סחר, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע כי הוא מתכנן להשאיר את המכסים שהטיל על יבוא סיני לעוד "תקופת זמן ממושכת" גם לאחר שיתגבש הסכם, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

"עלינו לוודא שאם נגיע להסכם, סין תעמוד בהתחייבויות שלה", אמר הנשיא לעיתונאים בדרכו לביקור באוהיו. עם זאת, בכירים בממשל דיברו על הסרה הדרגתית של המכסים, לאחר שממשלת סין תוכיח כי היא מבצעת את שהתחייבה, תוך איום להחזיר את המכסים במקרה שסין תסוג בה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: Jim Young נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: Jim Young נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: Jim Young

הפרטים המדויקים לגבי הסרת המכסים עומדים במרכז המו"מ בין הצדדים, וכן גם נושאים הקשורים לאופן האכיפה, העברת טכנולוגיה ומידע.

נציג הסחר האמריקאי רוברט לייטייזר ושר האוצר סטיבן מנושין מתכננים לטוס בשבוע הבא לפגישות נוספות בבייג'ינג עם סגן ראש הממשלה ליו הי. שני הצדדים מקווים להגיע להסכם עד סוף החודש הבא. לפי ההודעה שפרסם משרד המסחר הסיני, הפגישות יתקיימו בתאריכים 28 ו-29 במרץ. כמו כן, נמסר כי ליו יבקר בוושינגטון בתחילת אפריל.

בדבריו לעיתונאים טראמפ לא פירט האם בכוונתו להשאיר את המכסים על כל הסחורות הסיניות בשווי 250 מיליארד דולר, כפי שקבע בתחילה, או רק על חלק. כמו כן, הוא לא פירט לכמה זמן המכסים יישארו בתוקף.

מנהלי המו"מ מצד ארה"ב חלקו את המכסים לשני סוגים, כשקרוב לוודאי שיסכימו להסיר חלק מהמכסים בגובה 10% שהוטלו בספטמבר על יבוא סיני בשווי 200 מיליארד דולר. במקביל, הם מסרבים להסיר מכסים בגובה 25% על סחורה בשווי 50 מיליארד דולר, שנכנסו לתוקף בשני שלבים ביולי ובאוגוסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות