אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד הסכם שיתוף פעולה נופל לחברת הקנאביס מדיוי צילום: שאטרסטוק

עוד הסכם שיתוף פעולה נופל לחברת הקנאביס מדיוי

החברה דיווחה על היפרדות מהחברה המקדונית עימה חתמה הסכם לגידול חקלאי של קנאביס רפואי, ועל רכישת מלוא החזקותיה כתוצאה מכך. זאת לאחר שבתחילת דצמבר 2018 נפרדה גם מחברת הקנאביס 'היי פארמה', המתמזגת כיום לתוך חברה ציבורית אחרת - אופקטרא נדל"ן.

21.03.2019, 12:52 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הרפואי 'מדיוי תראפ', הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 73 מיליון שקל, דיווחה היום (ה') לבורסה, כי היא נפרדת מהחברה המקדונית עימה הייתה חתומה, מאז ה-30 באוגוסט 2018, על הסכם לגידול קנאביס רפואי, וכי בכוונתה לרכוש את מלוא החזקותיה כתוצאה מכך.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שלושה וחצי חודשים החברה נפרדה גם מחברת הקנאביס היי פארמה, הפועלת לגידול חקלאי של קנאביס רפואי בקיבוץ רמות מנשה, והנמצאת כיום בתהליכי מיזוג עם החברה הציבורית 'אופקטרא נדל"ן', הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 49.8 מיליון שקל.

הסכסוך בין מדיוי לקיבוץ רמות מנשה בו פועלת היי פארמה, החל בספטמבר 2018, כאשר הקיבוץ טען אז, כי מדיוי מפרה את סעיף אי התחרות ביניהם, לאחר שמדיוי דיווחה על השקעה של 300 אלף אירו בחברת הקנאביס המקדונית, ממנה היא נפרדת היום (ה').

קנאביס קנאביס קנאביס

מדיוי עדיין מחזיקה בהסכם שיתוף פעולה עם חברת גידול קנאביס רפואי, המגדלת במסגרת חווה באזור הערבה בדרום הארץ. החווה, המובלת על ידי שתי מייסדות, פועלת לריבוי, גידול וייצור קנאביס רפואי על שטח של 20 דונם, עם אפשרות להרחבת השטח עד ל-100 דונם.

מדיוי העמידה לטובת החברה בערבה מימון של 8.12 מיליון שקל כהלוואת בעלים, לטובת הקמת חווה לריבוי וגידול קנאביס רפואי בשטח כולל של עד 5 דונם, הניתן להרחבה לשטח של 20 דונם.

איתי הכט, מנכ"ל היי פארמה, שעתידה הייתה להתמזג למדיוי, אמר ל"כלכליסט" בתגובה: "ניסינו להתמזג לחברת מדיוי, אך הדבר לא צלח לכדי היתכנות. איני יכול לאמר שהדיווח על מקדוניה מפתיע אותי".

ממנחם כהן, מנכ"ל מדיוי נמסר בתגובה: "המהלך לרכישת סך ההחזקות בחברה המקדונית יסייע לנו להשיג שליטה מלאה על התפתחות החברה וכמו כן ימצב אותנו טוב יותר לצורך פעילות עתידית באירופה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות