אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליבאבא רוכשת את אינפינטי AR הישראלית צילום: רויטרס

עליבאבא רוכשת את אינפינטי AR הישראלית

סכום הרכישה לא דווח אך מוערך בכמה מיליוני דולרים בודדים. ההשקעה בחברה מגיעה לכ-25 מיליון דולר בעיקר על ידי עליבאבא עצמה וסינגיולריטים של משה חוגג

24.03.2019, 10:39 | מאיר אורבך

עליבאבא הודיעה היום (א') שהיא רוכשת את חברת המציאות המוגברת InfinityAR הישראלית. סכום הרכישה לא פורסם אך מוערך במיליוני דולרים בודדים. בהודעה שהוציאה החברה הישראלית היא מספרת שעובדי החברה יצטרפו למעבדת ראיית מכונה של עליבאבא בישראל לאחר שלוש שנות שותפות.

קראו עוד בכלכליסט

עליבאבא היא המשקיעה הגדולה בחברה לצד סינגיולריטים של משה חוגג. עד כה הושקעו בחברה הישראלית 25 מיליון דולר, כך שהעסקה אינה מחזירה את ההשקעה בחברה שהוקמה ב-2012.

טכנולוגיית המציאות המוגברת של InfinityAR, צילום: InfinityAR PR טכנולוגיית המציאות המוגברת של InfinityAR | צילום: InfinityAR PR טכנולוגיית המציאות המוגברת של InfinityAR, צילום: InfinityAR PR

"אנחנו מצפים להצטרף לעליבאבא כחלק מהמעבדה שלהם בישראל", אומר מוטי קושנר, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה. "המומחיות של עליבאבא להפוך טכנולוגיות למוצרי הדור הבא חשובים מאוד ליכולות של עולם ה-AR". לדברי ליהי זלניק-מנור, ראש מעבדת ראיה ממוחשבת של עליבאבא בישראל "אנחנו שמחים ש- InfinityAR הופכים להיות חלק מהצוות שלנו לאחר שלוש שנות שותפות. אנחנו מחכים לחקור את הטכנולוגיות שהם פיתחו".

שיתוף הפעולה החל כאשר החברה הישראלית גייסה 15 מיליון דולר ב-2016 בהובלת הענק הסיני לפי שווי של 80 מיליון דולר שהקנה לה רבע ממניותיה. שווי אשר התברר כגבוה מאוד לנוכח העסקה הנוכחית. למרות הכרזות בעבר של בכירי החברה שעליבאבא תהפוך את המוצר של החברה לפלטפורמה מרכזית, החברה הסינית אינה מתכוונת להשתמש במוצרים אלא רק בידע הנרחב של החברה ובעובדיה. ב-2017 רכשה עליבאבא את ויזואליד גם כן במיליוני דולרים בודדים והפכה אותה כבסיס לפעילות של החברה בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות