אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליבאבא וטנסנט נכנסות לשוק התחבורה השיתופית בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר צילום: forcechange

עליבאבא וטנסנט נכנסות לשוק התחבורה השיתופית בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר

שתי ענקיות הטכנולוגיה הסיניות הקימו מיזם חדש שיתחרה בדידי צ'ושינג המקומית ואובר וליפט האמריקאיות. הייחוד שלהן הוא בהתמקדות בכלי תחבורה מונעים באנרגיה מתחדשת

24.03.2019, 11:53 | עומר כביר
עליבאבא, טנסנט וחברות סיניות נוספות משקיעות 1.5 מיליארד דולר במיזם הזמנת נסיעות מקומי חדש, שנועד לערער את ההגמוניה של דידי צ'ושינג בשוק המקומי. ייחוד המיזם על פי הדיווחים של סוכנות רויטרס ועיתון ציינה דיילי אמש (שבת) הוא בשימוש במכוניות וכלי תחבורה מונעים באנרגיה ירוקה.

קראו עוד בכלכליסט

בין החברות שישקיעו במיזם נמנות גם ענקית הסחר המקוון סוּנִינְג ויצרניות הרכב דונְגְפֶנְג, FAW וצ'ונְגְצִ'ינְג צָ'אנְגְאָן, שלפי דיווח של רויטרס הודיעה בסוף השבוע שתשקיע בו קרוב לרבע מיליארד דולר. שלוש יצרניות הרכב צפויות להחזיק כל אחת ב-15% מהמיזם החדש, סונינג תחזיק את הנתח הגדול ביותר, 19%, והיתרה תוחזק על ידי טנסנט, עליבאבא ועוד כמה קרנות קטנות יותר.

כלי רכב חשמליים יהיו הבסיס למיזם הרכב השיתופי החדש של עליבאבא וטנסנט, צילום: בלומברג כלי רכב חשמליים יהיו הבסיס למיזם הרכב השיתופי החדש של עליבאבא וטנסנט | צילום: בלומברג כלי רכב חשמליים יהיו הבסיס למיזם הרכב השיתופי החדש של עליבאבא וטנסנט, צילום: בלומברג

לפי הערכות דידי שולטת כיום ב-90% משוק הזמנת הנסיעות בסין, ששוויו מוערך ב-23 מיליארד דולר. דידי מגובה כיום על ידי קרן ויז'ן של סופטבנק היפנית ואובר האמריקאית. "החברה החדשה והמשקיעים שלה, שמגיעים ממגון תחומים, יסייעו ליצור סינרגיה עסקית שתעשיר את האקוסיסטם של החברות", נמסר מסונינג.

ויג'איה נג', אנליסיט תעשיית רכב בחברת הייעוץ Ipsos, אמר לרויטרס שהיוזמה החדשה מנסה לרכוב על טרנד גדול וגלובלי שבמסגרתו יצרניות רכב נכנסות לשוק הזמנת הנסיעות. "הן מבינות ששירותי הזמנת נסיעות הם העתיד, ורוצות להתחבר לשוק מוקדם ככל האפשר", הוא הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות