אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל קנדה משתלטת על מידטאון, רוכשת גם את חלקה של אלקטרה צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

ישראל קנדה משתלטת על מידטאון, רוכשת גם את חלקה של אלקטרה

הקבוצה שבראשות ישראל קנדה רוכשת נתח של 25% בפרויקט מידי אלקטרה תמורת 60 מיליון שקל, לאחר שרכשה כבר את חלקה של יורוקום נדל"ן ב-150 מיליון שקל - והופכת לבעלים היחיד של הפרויקט

24.03.2019, 12:22 | גולן חזני

ישראל קנדהרכשה גם את חלקה של אלקטרהבפרוייקט מידטאון: הבוקר מדווחות שתי החברות הציבוריות על חתימת העיסקה, במסגרת רוכשת ישראל קנדה את חלקה של אלקטרה (25%) בפרוייקט - לאחר שביום חמישי נחשפו ב"כלכליסט" המגעים בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

בכך עולה הקבוצה של ישראל קנדה להחזקה ב-100% ממניות הפרוייקט לאחר שכבר רכשה את חלקה של יורוקום נדל"ן מידי כונס הנכסים חגי אולמן תמורת 150 מיליון שקל (37.5%). בשרשור מחזיקה ישראל קנדה ב-81% ממניות הפרוייקט לאור העובדה שבאחזקה הראשונית שלה (37.5%) נכנסו משקיעים נוספים.

לפי ההסכם, ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר תשלם ללאלקטרה שבשליטת מייק ודני זלקינד 60.3 מיליון שקל לפני מע"מ. סכום זה מצטרף להחזר הלוואות בעלים ודיבידנדים שקיבלה אלקטרה בתחילת החודש בסכום 62.2 מיליון שקל כך שאלקטרה מקבלת למעשה עבור חלקה כ-122.5 מיליון שקל.30 מיליון של מהסכום ישולם תוך שנתיים מחתימת מזכר ההבנות והיתרה בשנה שלאחריה. ישראל קנדה תעמיד ערבות של 75 מיליון שקל לאלקטרה עבור התשלום.

מידטאון הוא פרויקט בדרך בגין צמוד למגדלי עזריאלי, וכולל מגדל מגורים שבו 338 דירות, מגדל משרדים בהיקף של 75 אלף מ"ר המאוכלס במלואו, ושטחי מסחר בהיקף של כ-17 אלף מ"ר וחניון של כ-630 חניות. מידטאון מצויה כיום בתהליך של השכרת שטחי המסחר והבילוי לאחר שהתקבל טופס 4 לפני כחודש.

לצד המתחם מוקמת בימים אלה תחנת הרכבת הקלה בקו האדום. בין ההסכמים שנחתמו בפרוייקט רשת חדרי הכושר לנשים פיטנס, מועדון זאפה, וחנות של בי פארם מקבוצת שופרסל.

ישראל קנדה מסרה כי "חתימת מזכר ההבנות לקראת רכישה נוספת, הנה חלק מאסטרטגיה של ישראל קנדה להגדיל את היקף הנכסים המניבים, במטרה לייצר תזרים הכנסות חיובי ויציב לחברה ולחזק את זרוע הפעילות של הקבוצה בנכסים מניבים באיזורי הביקוש".

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה במידטאון , צילום: אריק סולטן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה במידטאון | צילום: אריק סולטן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה במידטאון , צילום: אריק סולטן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות