אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי המשבר עם JTI: גלוברנדס הצליחה לשמר את תנאי הסחר עם בריטיש אמריקן טובאקו צילום: אוראל כהן

אחרי המשבר עם JTI: גלוברנדס הצליחה לשמר את תנאי הסחר עם בריטיש אמריקן טובאקו

יבואנית הסיגריות האריכה את ההסכם עם היצרנית הבריטית בשלוש שנים וחצי עד ל-2022 - עם אופציה ל-2 הארכות של שנה; לפני שלושה חודשים קיבלה גלוברנדס הודעה מ-JTI על הרעה משמעותית של התנאים בחוזה

24.03.2019, 12:41 | חזי שטרנליכט

חברת גלוברנדס, יבואנית הסיגריות והממתקים, הצליחה לחדש את ההתקשרות שלה עם אחת משתי הספקיות העיקריות שלה, בריטיש אמריקן טובאקו (BAT), ללא שינויים משמעותיים.  

קראו עוד בכלכליסט

לאחר הסערה שפקדה את החברה בסוף דצמבר 2018, מדובר בהתפתחות חיובית - אז הודיעה לחברה הספקית הגדולה השנייה ג'פאן טובאקו אינטרנשיונל (JTI) על הרעה משמעותית בתנאי הסחר באופן שיוביל לירידה של 33% ברווח הנקי השנתי של החברה.

גלוברנדס מדווחת היום כי הגיעה להסכמות עקרוניות בהסכם ההתקשרות עם BAT, שאת הסיגריות ומוצרי העישון שלה היא משווקת מאז 2006. ההסכם הנוכחי צפוי היה להסתיים באוגוסט הקרוב, עם אופציה להארכה בשנתיים נוספות. כעת יוארך ההסכם בכשלוש שנים וחצי נוספות עד לדצמבר 2022, תוך הותרת האופציה לחידוש שתי תקופות רצופות נוספות בנות שנה כל אחת, עד לדצמבר 2024.

לפי הסכם החדש נרשם עדכון לתנאי סחר, הכוללים שינוי אופן התחשבנות ביחס למוצרי BAT הנמכרים על-ידי גלוברנדס, וכן מעבר לחיוב בשקלים, באופן שינטרל את החשיפה המטבעית מול BAT. מה שחשוב הפעם הוא שלהערכת גלוברנדס, עדכון תנאי הסחר עם BAT, "לא ישפיע באופן מהותי על ההכנסות והרווחיות של החברה".

בסוף דצמבר דיווחה החברה כאמור על ירידה חדה הצפויה ברווחים שלה בעקבות הסכם חדש עם JTI. החברה העריכה אז כי הרווח השנתי ב-2024 ירד ב-33% לעומת זה שהיה ב-2017. בעקבות אותו הסכם צללה המניה בעשרות אחוזים, ובשוק המוסדיים הביעו תרעומת על ההפתעה השלילית, חודשים לא רבים לאחר השלמת ההנפקה של החברה בבורסה. בתגובה יצא בעל השליטה, ירון גזית (42.59%) בצעד חריג של הצעת רכש למניות החברה לפי מחירן ערב ההודעה הדרמטית.

מנכ"ל גלוברנדס, גדי נצר, אומר היום "אנו רואים חשיבות רבה בחידוש ההסכם עם BAT, שהוא אחד משני ספקי הטבק ומוצרי העישון המרכזיים של החברה. ההסכם החדש מספק ודאות לחברה לשנים הקרובות ובונה את התשתית להמשך הרחבת פעילותינו העסקית, ויאפשר לנו להמשיך ולהשיא ערך לבעלי מניות החברה".

גדי נצר מנכ"ל גלוברנדס , צילום: אוראל כהן גדי נצר מנכ"ל גלוברנדס | צילום: אוראל כהן גדי נצר מנכ"ל גלוברנדס , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות