אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותמ"ל אישרה תוכנית ענק להתחדשות עירונית בקרית גת צילום: יוחאי הלל

הותמ"ל אישרה תוכנית ענק להתחדשות עירונית בקרית גת

התוכנית כוללת בנייה של כ-2,730 יח"ד במתחם שבטי ישראל במקום כ-370 יח"ד קיימות; עד כה אישרה הותמ"ל 11 תוכניות התחדשות עירונית הכוללות יחד כ-25 אלף יח"ד

24.03.2019, 13:01 | דותן לוי

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בקרית גת. התוכנית ממוקמת בשכונת שבטי ישראל ובמסגרת יפונו 20 בניינים עם 372 יח"ד ויבנו 2,728 יח"ד ב-36 בניינים בני 12-10 קומות ומגדלים של 24-20 קומות.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית משתרעת על שטח של 175 דונם בחלקה הצפוני של העיר בסמיכות לרחוב שבטי ישראל ומדרום לכביש 35 ושכונת כרמי גת. במסגרת ההחלטה על הפקדת התוכנית נקבע, כי 546 יח"ד מתוך כלל יחידות הדיור בתוכנית יוקצו עבור דירות קטנות, ובנוסף, התוכנית כוללת 17.5 דונם עבור מבני ציבור, 42 דונם עבור שטחים ציבוריים פתוחים בסמיכות לנחל נעם מצפון, ובין מבני המגורים במיקומים מרכזיים, ו-4,500 מ"ר שטחי מסחר בחזיתות מסחריות.

בשלב הראשון יבנו יזמי התוכנית - אפיק הירדן וקוטלר גת על קרקע פנויה שנמצאת בבעלותם, כך שניתן יהיה להתחיל את הפרויקט מבלי להתחיל בפינוי דיירים כשלב ביניים. תכנון המתחם נערך תוך כוונה לחזק את החיבור העירוני לשכונות הקיימות וליצור רצף של הבינוי העירוני. על כן, בנייה נמוכה יותר עד גובה של 10 קומות, שולבה בעיקר ברחובות המשניים של השכונה תוך יצירת חזית בנויה לרחוב שבטי ישראל. כמו כן, במסגרת התוכנית יוקמו חיבורים של שבילי אופניים והולכי רגל למערך השבילים העירוני המקשר בין השכונות הקיימות ותחנת הרכבת מדרום, ולבין שכונת כרמי גת מצפון.

שיכונים בקרית גת (ארכיון), צילום: אבי רוקח שיכונים בקרית גת (ארכיון) | צילום: אבי רוקח שיכונים בקרית גת (ארכיון), צילום: אבי רוקח

התוכנית קודמה על ידי עיריית קרית גת ומצטרפת לתכניות נוספות של פינוי בינוי בעיר אשר חלקן בתהליכי תכנון וחלקן כבר בביצוע. התוכנית קודמה ע"י המנהלת להתחדשות עירונית בקרית גת, יחד עם חברת עמידר אשר מחזיקה בבעלות במבנים הקיימים. את התוכנית תכננה חברת ד.ס. בניין ערים, אדריכלים ומתכנני ערים.

עד כה הועברו לטיפול הותמ"ל 11 תוכניות התחדשות עירונית ב-9 ערים הכוללות בסך הכל כ-25 אלף יח"ד.

התוכנית הגדולה ביותר היא בעיר רחובות הכוללת בנייה של כ-7,500 יח"ד בשכונת קרית משה והתוכנית הבאה אחריה היא בעיר לוד הכוללת 5,100 יח"ד חדשות. כמו כן כל התכניות כוללות גם שטחי תעסוקה מסחר וכן שטחים ציבוריים.

יו"ר הותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אריאל יוצר אמר בעקבות אישור התוכנית, "התוכנית החדשה מחברת בין השכונות הוותיקות לשכונת כרמי גת, וצפויה להביא לשיפור איכות החיים של האוכלוסייה המתגוררת בשכונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ממשיכים בעשייה
כל הכבוד לראש העיר שלנו מר אבירם דהרי. שממשיך בתנופת העשייה לשיפור איכות החיים של תושבי קרית גת. המשך בעשייתך הברוכה מר דהרי. ושהכלבים ימשיכו לנבוח יחד עם המקומון שמאז שנבחרת בקדנציה הראשונה לא מפסיק לנגח אותך יחד עם האופוזיציה של איש אחד או שניים. אתה כמו ביבי כמה שמנזבים בך אתה ממשיך לעשות
שמשון  |  24.03.19
1.
במקום להוציא את נחל שלוה לאור, להסדיר אותו במופע טבעי של נחל
התכנית בוחרת להטמין את כולו במובל. אפילו לא נבחנה חלופה בה הנחל גלוי לכל אורכו. רק חלופה משולבת, בה הנחל נכנס למובל, יוצא ממנו ושוב נכנס, והיא נפסלה כי היא מצריכה מדרון תלול ולא שימושי לגדה. מי אמר שצריך מדרון תלול? הגיע הזמן שיופנמו עקרונות תכנון נחלים הידרו-אקולוגיים גם בארצנו. די לקבורת הנחלים!
לבל  |  24.03.19