אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ראיון כלכליסט

"פתיחת השוק לייבוא תוצרת חקלאית פוגעת בביטחון התזונתי של המדינה"

יו"ר התאחדות האיכרים דובי אמיתי: "הביטחון התזונתי הוא חלק בלתי נפרד מהביטחון של מדינת ישראל". עוד אמר: "אם יש חקלאים שהתלהבו מרעיון המכירה הישירה והרקיעו מחירים - נטפל בהם"

24.03.2019, 15:51 | ענבל עומר

"הביטחון התזונתי הוא חלק בלתי נפרד מהביטחון של מדינת ישראל והמדינה מפקירה את אזרחיה בכך שהיא לא תומכת בחקלאות. פתיחת השוק לייבוא תוצרת חקלאית ממדינות זרות פוגעת בביטחון התזונתי של המדינה", כך אמר דובי אמיתי, יו"ר התאחדות האיכרים, בריאיון לקראת ועידת התעשייה של "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

בהתייחס לניסיונות של המדינה לטפל ביוקר המחייה, ציין אמיתי כי לא החקלאים אחראים ליוקר המחייה: "דרישתנו היא שהמדינה תיתן לנו את הכלים הדרושים עם הקלות ברגולציה, כדי שנוכל למכור במחיר תחרותי. אנחנו מסוגלים לספק את כל התוצרת החקלאית של המדינה, אנחנו לא דורשים טובות אלא רק שיתנו לנו את אותו ארגז כלים".

דובי אמיתי דובי אמיתי דובי אמיתי

בהתייחס לרשתות השיווק, ציין אמיתי כי פערי התיווך רק הלכו וגדלו ורשתות השיווק גוזרות קופון בכך שהן מאלצות את החקלאי למכור להן במחירים נמוכים מאוד. "לאור פערי התיווך האלה עודדנו את מוקדי המכירה הישירה, אפשר יהיה לקחת את זה צעד קדימה ולפתוח שוק סיטונאי מודרני".

אמיתי גם התייחס לשאלה מדוע במוקדי המכירה הישרה רואים תוצרת טרייה, אבל המחירים לא מאוד זולים ביחס לרשתות השיווק? לדבריו, גם החקלאים צריכים להבטיח שהתוצרת תגיע במחיר הראוי, "אם יש חקלאים שהתלהבו יותר מדי מרעיון המכירה הישירה והרקיעו מחירים, נטפל בהם ונחזיר את המכירה הישירה לפרופורציה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות