אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זייף 2,270 מטבעות של 5 שקלים - וירצה עונש מאסר של 22 חודשים צילום: שאטרסטוק

זייף 2,270 מטבעות של 5 שקלים - וירצה עונש מאסר של 22 חודשים

ביהמ"ש המחוזי בב"ש גזר במסגרת הסדר טיעון את העונש על הנאשם, שהודה בזיוף המטבעות במפעל שהקים עם חברו בערד לאחר שנכנס להליך פשיטת רגל; הזיוף התבצע ע"י הזמנה מטורקיה של מטבעות חלקים והטבעה זהה עליהם

24.03.2019, 14:39 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בב"ש גזר במסגרת הסדר טיעון עונש של 22 חודשי מאסר בפועל על נאשם אשר הודה והורשע בזיוף אלפי מטבעות של 5 שקלים במפעל שהקים לצורך כך בערד, וכן בעבירות לפי פקודת פשיטת הרגל.

קראו עוד בכלכליסט

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, שהוגש באמצעות פרקליטות מחוז דרום (פלילי), הנאשם יחד עם אחר חברו יחד כדי לבצע זיוף מטבעות של 5 שקלים בכמויות מסחריות לצורך מכירתן. הנאשם היה בהליכי פשיטת רגל ולכן שותפו פתח עסק לייצור מדליות, מטבעות ועוד.

מטבע של 5 שקלים. זייף 2,270 כאלה, צילום: שאטרסטוק מטבע של 5 שקלים. זייף 2,270 כאלה | צילום: שאטרסטוק מטבע של 5 שקלים. זייף 2,270 כאלה, צילום: שאטרסטוק

בכתב האישום נטען כי הנאשם הזמין מטורקיה מאות אלפי מטבעות חלקים הזהים בהרכבם למטבעות 5 שקלים מקוריים של בנק ישראל, בעלות של מאות אלפי שקלים.

כמו כן, נטען כי השניים רכשו מכונות וציוד לצורך הטבעת המטבעות החלקים וזיופם למטבעות 5 שקלים, והנאשם שכר שטח במפעל בערד, בו הקים פס ייצור למטבעות 5 שקלים מזויפים. על פי כתב האישום, הנאשם הספיק לזייף 2,270 מטבעות שהיו זהים לחלוטין למטבעות 5 שקלים המקוריים של בנק ישראל.

הנאשם הורשע בביצוע עבירות רבות של זיוף מטבע, וכן בעבירות לפי פקודת פשיטת הרגל. כמו כן, חולטו לאוצר המדינה כל המכונות והציוד ששימשו לשם ביצוע העבירות, וכן ג'יפ של הנאשם.

החקירה נוהלה על ידי יחידת ההונאה של מחוז דרום במשטרת ישראל בשיתוף עם מחלקת החקירות בכונס הרשמי, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) ובנק ישראל.

התובע בתיק, עו"ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי): "גזר הדין מהווה תמרור אזהרה ברור לעברייני מרמה וזיוף. זרועות אכיפת החוק יילחמו באופן נחוש בעבריינים אלו, ויביאו לידי ענישה מוחשית בדמות מאסרים ממושכים בפועל וענישה כלכלית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות