אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"ישראלים התרגלו להגיע לאוקראינה בלי כסף, כרטיס חזור או ביטוח רפואי"

על רקע ריבוי המקרים בהם עוכבו ישראלים בשדה התעופה בקייב, אומר יואל ליאון, השגריר באוקראינה, כי על הישראלים "להגיע מסודרים" אם ברצונם להיכנס למדינה. בהתייחס לטענות של ישראלים על יחס אלים כלפיהם: "לא מצאנו טענה אחת נכונה"

24.03.2019, 17:43 | ענבל עומר

כ-300 אלף ישראלים מבקרים באוקראינה מדי שנה. בחודשים האחרונים קבוצות של עשרות תיירים ישראלים שהגיעו לשדה התעופה הבינלאומי בקייב, קיבלו מהרשויות באוקראינה סירוב כניסה למדינה ונאלצו להמתין שעות ארוכות בשדה התעופה מבלי שברור להם מה סיבת העיכוב ומתי ישוחררו. בחלק מהמקרים, הם גורשו בחזרה לישראל.

יואל ליאון, שגריר ישראל באוקראינה אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי הם בודקים את טענות הישראלים. "האוקראינים התחילו לאחרונה לעבוד על פי הספר, הם לפני בחירות והנשיא רוצה להראות שהוא מסודר ולכן הם בודקים היטב את הנכנסים ומי שלא מצליח להוכיח את סיבת ביקורו, מעוכב". בפנייה לתיירים הישראלים שמעוניינים לבקר באוקראינה, מדגיש ליאון כי עליהם להגיע מסודרים, עם הוכחות לסיבת ביקורם.

שגריר ישראל באוקראינה יואל ליאון, צילום: אוראל כהן שגריר ישראל באוקראינה יואל ליאון | צילום: אוראל כהן שגריר ישראל באוקראינה יואל ליאון, צילום: אוראל כהן

"ישראלים התרגלו להגיע לאוקראינה ללא כרטיס חזור, ללא כסף וללא ביטוח רפואי, היו הרבה מקרים באומן שאנשים לקו בהתקף לב ולא היה להם ביטוח רפואי", מסביר ליאון.

על פי עדויות של ישראלים שעוכבו בשדה התעופה האוקראיני, הרשויות גילו אליהם יחס עוין, השאירו אותם שעות ארוכות בשדה התעופה ללא אוכל ושתייה, הצמידו להם שוטרים ולא הסבירו להם מתי ישוחררו. בהתייחס לטענות אלה ציין ליאון כי כל טענות הישראלים נבדקו אבל לא נמצאו נכונות.

"האוקראינים מצלמים הכול והם מספקים לנו את כל המידע. מצפייה בצילומים לא מצאנו טענה אחת נכונה. מה שקורה זה שמשאירים אותם הרבה שעות כי הם צריכים לחכות עד לטיסה הבאה לארץ, האוקראינים לא מספקים אוכל ושתייה אבל הישראלים חופשיים ללכת לקנות, מי שבא בלי כסף גם לא יכול לקנות", מציין ליאון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה