אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי השעיה של שנה: השופטת מפרשת המסרונים שבה לעבודה צילום: YNET

אחרי השעיה של שנה: השופטת מפרשת המסרונים שבה לעבודה

רונית פוזננסקי-כץ חזרה לבית משפט השלום בת"א לאחר שהודחה עקב התכתבויות על הארכות מעצר עם פרקליט - והוחזרה ע"י בג"ץ. השופטת תשתלב במחלקה האזרחית ולא תדון בהליכים פליליים

24.03.2019, 17:46 | גלעד מורג, ynet

שופטת השלום רונית פוזננסקי-כץ שבה היום (א') לכס השיפוט בבית משפט השלום בתל אביב לאחר שהושעתה במסגרת "פרשת המסרונים".

קראו עוד בכלכליסט

ממערכת בתי המשפט נמסר כי השופטת "תשתלב במחלקה האזרחית בבית משפט השלום ותשמע תיקים אזרחיים". ככל הנראה פוזננסקי-כץ לא תיקח חלק בדיונים במהלך היום.

פוזננסקי-כץ מונתה לשופטת בית משפט השלום ב-2014. בין יוני 2017 לפברואר 2018 היא דנה בהליכי מעצר בפרשת בזק שהפכה עם הזמן לפרשת 4000. באותה תקופה פורסם כי נהגה להתכתב בוואטסאפ עם נציג הרשות לניירות ערך, עו"ד ערן שחם שביט, ותיאמה עימו מועדים לחתימה על צווים. בהמשך ההתכתבויות עטו אופי אישי ובלתי פורמלי, למרות שהמשיכו לעסוק בהליכי המעצר.

השופטת רונית פוזננסקי-כץ , צילום: YNET השופטת רונית פוזננסקי-כץ | צילום: YNET השופטת רונית פוזננסקי-כץ , צילום: YNET

נציב תלונות הציבור על השופטים בדק את האירוע, ושרת המשפטים בעקבות החלטה פנתה לבית הדין המשמעתי להעמידה לדין. במרץ 2018 פוזננסקי-כץ הושעתה מתפקידה עד לסיום ההליך המשמעתי נגדה - וכאמור חזרה היום בתום השעייתה.

בעקבות המקרה הורתה נשיאת בית המשפט העליון על הקמת צוות בדיקה לבדיקת הכשלים המערכתיים שנתגלו בפרשה, ופורסם נוהל "ממשק עבודה בין שופטים וגורמי תביעה וחקירה בבקשות לפני אישום".

האולם של השופטת רונית פוזננסקי כץ, צילום: YNET האולם של השופטת רונית פוזננסקי כץ | צילום: YNET האולם של השופטת רונית פוזננסקי כץ, צילום: YNET

באפריל 2018, לאחר הסכמות בהסדר טיעון, פוזננסקי הודתה בהתנהגות שאינה הולמת את מעמדו של שופט בישראל ובהפרת ככלי האתיקה של השופטים. למרות שבקובלנה ביקשו להשעות אותה לשנה, ולא לשבצה להליכים פליליים במשך שנתיים, בית הדין הדיח אותה מכס השיפוט, בנימוק כי אינו מוסמך להורות על השעיה.

השופטת עתרה לבג"ץ, שרת המשפטים לא התנגדה להשעיה, ושופטי העליון ביטלו את הדחתה. השופטת ננזפה והוסכם כי תסיים את השעייתה במרץ 2019. עו"ד שחם שביט הודיע לאחרונה כי הוא עוזב את הרשות לניירות ערך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
השופטת פוזנסקי כץ
השופטת פוזנסקי לא מכבדת את עצמה.אחרי פרשה כזאות מסריחה היא לא ראויה להיקרה כבוד השופטת,אבל מה לעשות שיושבים מושחתים בבית המשפט בישראל,ודנים בגורלות של אנשים,בא לי להקיא על מערכת המשפט ועל היושבים בכס השיפוט.אני רוצה להאמין שיש שופטים ישרים שעושים את עבודתם נאמנה,זה מאוד מצער שיושבת שופטת כמו פוזנסקי וגוזרת את דינם של אנשים,ועוד אחרי שניתפסה בפרשת המיסרונים,אילו היה לה כבוד עצמי היא היתה מיתפטרת לצימיתות ומחפשת עבודה אחרת
קרמבו  |  28.03.19
לכל התגובות