אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס שועטת קדימה עם רשת בורדריידרס

בלעדי לכלכליסט

פוקס שועטת קדימה עם רשת בורדריידרס

רשת בילבונג, חברה־בת של פוקס, צפויה לפתוח חמש חנויות של בורדריידרס, שירכזו מותגי גלישה בינלאומיים. ההשקעה הכוללת: 10 מיליון שקל

25.03.2019, 08:19 | נורית קדוש

קבוצת האופנה פוקס ממשיכה במהלכי התרחבות. ל"כלכליסט" נודע כי בילי האוס, חברה־בת של קבוצת פוקס, המפעילה את רשת בילבונג בישראל, נערכת לפתיחת חמש חנויות מולטי־ברנד תחת המותג בורדריידרס (Boardriders) בהשקעה כוללת של כ־10 מיליון שקל. המהלך יוצא לדרך בעקבות חתימה של בילי האוס על הסכם זיכיון בלעדי עם חברת Ug Manufacturing Co Pty Ltd להקמה והפעלת חנויות בורדרידרס בישראל, שבהן יימכרו בין היתר מותגי קוויקסילבר, רוקסי ו־DC Shoe. במקביל צפויות להיפתח גם חנויות קונספט נפרדות של קוויקסילבר ורוקסי.

סניף בורדריידרס בחו"ל. חנויות ראשונות בישראל ייפתחו בראשון לציון ובאילת סניף בורדריידרס בחו"ל. חנויות ראשונות בישראל ייפתחו בראשון לציון ובאילת סניף בורדריידרס בחו"ל. חנויות ראשונות בישראל ייפתחו בראשון לציון ובאילת

החנויות הראשונות של בורדריידרס ייפתחו בקיץ הקרוב בסינמה סיטי בראשון לציון ובאייס מול באילת, וישתרעו על שטח של כ־500 מ"ר כל אחת. החנויות ישלבו לצד מכירת המותגים גם מתחם הופעות ובר משקאות. חנויות הקונספט למותגים קוויקסילבר ורוקסי ייפתחו בדיזנגוף סנטר בתל אביב.

בועז תמיר, מנכ"ל בילי האוס, אישר את הפרטים והסביר כי התפיסה האסטרטגית בהקמת רשת חנויות מולטי־ברנד, המשלבת מספר מותגים, היא להעניק לגולשים בית בו ימצאו את מותגי אופנת הגלישה תחת קורת גג אחת.

רשת בילבונג מפעילה 38 חנויות בקניונים בישראל, ומוכרת את מוצריה גם ללקוחות סיטונאים. בילי האוס מעסיקה כ־392 עובדים. ב־2018 הסתכמו מכירות החברה ב־92.8 מיליון שקל, לעומת 88.2 מיליון שקל ב־־2017. מכירות הרשת צמחו בכ־4.5% ותרמו לצמיחת קבוצת פוקס, שחתמה את 2018 עם עלייה של 28% במכירות, שהסתכמו ב־2 מיליארד שקל, ועם זינוק של 101.3% ברווח הנקי, שהסתכם בכ־153 מיליון שקל.

בועז תמיר, מנכ"ל בילי האוס. "נספר את סיפור כל המותגים", צילום: עדי אורני בועז תמיר, מנכ"ל בילי האוס. "נספר את סיפור כל המותגים" | צילום: עדי אורני בועז תמיר, מנכ"ל בילי האוס. "נספר את סיפור כל המותגים", צילום: עדי אורני

לפני חודשיים נמכר מותג אופנת הגלישה האוסטרלי בילבונג לחברה המתחרה בורדריידרס, שבבעלותה המותג קוויקסילבר, וזאת לפי שווי מוערך של 155 מיליון דולר. בעולם הוגדרה העסקה כגלגל הצלה לחברת בילבונג העולמית המצויה בקשיים, ואשר סיימה ברווח רק שנה אחת מחמש השנים האחרונות.

על פי ההערכות, שוק מותגי הגלישה מגלגל כ־300 מיליון שקל בשנה בישראל, ובילי האוס מהווה כשליש מהשוק. הצמיחה של בילבונג בישראל נרשמה לפני 13 שנים, כקבוצת פוקס רכשה 50% מבילי האוס בתמורה ל־19.5 מיליון שקל. להערכת תמיר, העסקה הנוכחית מהווה קפיצת מדרגה בחיי החברה והמהלך צפוי להגדיל את היקף פעילות החברה ב־20%־30%: "בעולם כבר הוקמו כעשר חנויות קונספט בסגנון שאנחנו נערכים לפתוח, ובהן נספר את סיפור כל המותגים יחד ובנפרד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות