אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ארגון המורים נגד משוב: "המורים אינם שפני ניסיון" צילום: יאיר שגיא

יו"ר ארגון המורים נגד משוב: "המורים אינם שפני ניסיון"

יו"ר ארגון המורים העל־יסודיים רן ארז שלח בחודש שעבר מכתב לחברי הארגון בו הורה להם לא להפיץ לתלמידים שאלוני משוב על המורים. זאת, בנימוק ש"הם אינם בשלים כדי להפעיל שיקול דעת ולהתייחס ברצינות לתשובותיהם בשאלונים"

25.03.2019, 08:13 | שחר אילן

יו"ר ארגון המורים העל־יסודיים רן ארז שלח בחודש שעבר מכתב לחברי הארגון בו הורה להם לא להפיץ לתלמידים שאלוני משוב על המורים. זאת, בנימוק ש"הם אינם בשלים כדי להפעיל שיקול דעת ולהתייחס ברצינות לתשובותיהם בשאלונים". לדבריו, הוא רואה בחומרה את ההפצה של שאלונים והוא מתכוון להילחם בה בכל האמצעים. כן הורה ארז למורים ולמנהלים לא למלא שאלוני משוב בעצמם.

במכתב טוען ארז כי "בחודשים האחרונים בבתי ספר נדרשים המורים למלא שאלונים הקשורים באקלים הבית ספרי ובנושאים אחרים". זאת, לדבריו, "מטעם גופים שונים כמשרד החינוך, הבעלויות (רשתות בתי ספר ‑ ש"א), מנהלי בתי הספר, אוניברסיטאות וראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך)".

יו"ר ארגון המורים על היסודיים, רן ארז, צילום: יאיר שגיא יו"ר ארגון המורים על היסודיים, רן ארז | צילום: יאיר שגיא יו"ר ארגון המורים על היסודיים, רן ארז, צילום: יאיר שגיא

ארז מציין ש"פרסמנו יותר מפעם אחת בחוזרים ששלחנו לכם, שאין למלא שאלונים מכל סוג שהוא וכי אין זו עבודה שאתם מחויבים לעשות". הוא מסביר כי "המורים אינם שפני ניסיון של אף גוף"!

עיקר המכתב מוקדש למשובים על המורים שמופצים בקרב תלמידים: "לאחרונה אנו עדים גם לניסיונות להעברת שאלונים לתלמידים, בהם הם מבקשים להעריך למעשה את עבודת המורה ואת יחסו אליהם". ארז מסביר ש"תלמידים בגילאי בית ספר על־יסודי ואף יותר מזה אינם בשלים להפעיל שיקול דעת".

לדבריו, "מספיק שתלמיד או תלמידה קיבלו הערה או ציון כזה או אחר מהמורה או הערה כזו או אחרת מהמורים כדי להביא לכך שהתייחסותם לתשובה תהיה מוטה או מגמתית. מדובר עדיין בילדים".

ארז מסכם ש"אנו דורשים מכל חברינו בלי יוצא מהן הכלל, מורים מפקחים ומנהלים כאחד לא להעביר לתלמידים שאלונים מכל סוג שהוא ולא לדרוש מהם למלא אותם. אנו רואים עניין זה בחומרה רבה ונפעל מיידית ללא פשרות בכל האמצעים העומדים לרשותנו כנגד תופעה זו, גם ברמה האישית וגם ברמה הבית ספרית על כל המשתמע מכך".

ארז מסר בתגובה כי "ילד בן 14 יענה על שאלון כזה לפי זה שהמורה כעס עליו או נתן לו ציון נמוך". בתשובה לטענה שתלמידים בוחרים את ראש העיר שלהם מגיל 17 אמר שמפיצים את עיקר השאלונים לבני 13‑15. "עומס המטלות על המורים הולך וגובר וכל פעם מוסיפים להם עוד משהו", הוסיף ארז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות