אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפרק הזמני של רשת "מתאים לי" מבקש לסגור 6 סניפים צילום: אריאל בשור

בלעדי לכלכליסט

המפרק הזמני של רשת "מתאים לי" מבקש לסגור 6 סניפים

באת כוח עובדים ברשת: "פועלים להבטחת שכר חודש מרץ". לרשת מועדון לקוחות עם 250 אלף חברים

25.03.2019, 06:58 | ליטל דוברוביצקי

המפרק הזמני של רשת מתאים לי, עו"ד גיל הירשמן מבקש לסגור 6 סניפים ברשת מתאים לי מתוך 25 סניפים. זאת על מנת לייעל את הרשת – כך נודע לכלכליסט. עו"ד חיות גרינברג, באת כוח עובדים ברשת "מתאים לי" אמרה אתמול בתגובה כי במסגרת הפעולות המחייבות של הליך הפירוק הזמני, נסגרות מס׳ חנויות של הרשת. "אנו עושים את כל המאמצים לאתר קונה ראוי לרשת, שיאפשר לעובדים לשמור על מקום עבודתם. בנוסף, העובדים עושים ככל הניתן להגביר את המכירות ולייצר תוצאות כספיות טובות, כדי שביחד נוכל להבטיח שיקבלו שכר מלא עבור חודש מרץ. זוהי תקופה מאד מורכבת עבור עובדי הרשת ובכלל עבור הענף, אבל אני אופטימית ומאמינה שנצא מזה".

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבוע וחצי עובדי רשת האופנה "מתאים לי" פנו לבית משפט בבקשה למנות מפרק זמני לאחר שטענו כי חלקם לא קיבלו שכר עבור חודש פברואר. הבקשה הוגשה על ידי 30 עובדים מתוך כ-70 מעובדי הרשת המפעילה כ-25 סניפים ברחבי הארץ. בשיאה מנתה הרשת 120 עובדים.

חנות בגדים של רשת ml מתאים לי, צילום: אריאל בשור חנות בגדים של רשת ml מתאים לי | צילום: אריאל בשור חנות בגדים של רשת ml מתאים לי, צילום: אריאל בשור

רשת מתאים לי (ml) היא אחת מחברות האופנה המובילות בישראל למידות גדולות. הרשת נפתחה בשנות ה-90 וידעה קשיים כלכליים בשנים עברו, אולם בשנים האחרונות שבה להיות שחקן מרכזי בשוק האופנה למידות גדולות. לפני כ-6 שנים בית משפט מינה מפרק זמני לרשת מתאים לי שהיתה אז בבעלות איש העסקים אבי מלכה. הרשת נמכרה בשנת 2013 לחברת גלובל ריטייל.

המפרק הזמני, עו"ד גיל הירשמן פועל בימים אלו למכירת הרשת לאחר שביקש למכור אותה בשבועיים הקרובים. אתמול (ראשון) הגיש המפרק הזמני באמצעות עו"ד שחר שם טוב דו"ח שני לבית המשפט במסגרתו ציין כי לרשת מועדון לקוחות הכולל כ-250 אלף חברים. "נכון למועד זה המפרק הזמני פיטר 4 עובדים מעובדי החברה ועתיד לפטר עובדים נוספים העובדים בחנויות אשר נסגרות", נטען בדו"ח. המפרק הזמני טוען בדו"ח כי הורה על סגירת סניפים בהיעדר רווחיות מתאימה וכאשר עלות אחזקתם מכבידה על קופת הפירוק הזמני. הסניפים שיסגרו הינם: סניף מגדל העמק, סניף קניון רמלה שמושכר מעזריאלי, סניף קניון מלחה שמושכר מעזריאלי, סניף פסגת זאב , סניף קניון נהריה וסניף קרית שמונה.

עוד צויין כי החוזה של סניף כרמיאל מסתיים בחודש הבא והסניף יפונה עם סיום מועד השכירות. המפרק מציין בדו"ח כי ראוי למצות את המאמצים בנסיון למכור את החברה. "יחד עם זאת בהינתן שבעלי החברה אינו נגיש בשלב הנוכחי, בהעידר מקורות מימון ומשהמלאי ברשת נמכר ומסתיים, לא ניתן יהיה לממן את המצב הנוכחי לתקופה ארוכה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות