אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת eToro רוכשת את ספקית החוזים החכמים Firmo צילום: אוראל כהן

חברת eToro רוכשת את ספקית החוזים החכמים Firmo

סכום הרכישה לא נחשף, אך מוערך במיליוני דולרים בודדים; פירמו היא חברה דנית קטנה שמספקת שירותי חוזים ע"ב תשתית בלוקצ'יין מאובטחת. היא תמשיך לפעול מקופנהגן, בתור זרוע החדשנות הפיננסית של איטורו

25.03.2019, 10:15 | מאיר אורבך

חברת eToro רוכשת את ספקית החוזים החכמים Firmo; סכום הרכישה לא נמסר אך מוערך במיליוני דולרים בודדים. Firmo פיתחה פלטפורמה בטוחה ליצירת חוזים פיננסיים, שיכולה לפעול על תשתיות בלוקצ'יין כ-Ethereum, EOS או NEO.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, אותה מנהל ד"ר עומרי רוס, גייסה מיליוני דולרים בודדים ומעסיקה עשרה עובדים בקופנהגן. פעילותה תימשך שם, בתור זרוע חדשנות פיננסית של eToro.

יוני אסיא, מנכ"ל eToro, צילום: אוראל כהן יוני אסיא, מנכ"ל eToro | צילום: אוראל כהן יוני אסיא, מנכ"ל eToro, צילום: אוראל כהן

"הופעת הקריפטו וטכנולוגיית הבלוקצ'יין הביאה איתה חדשנות בקנה מידה גדול במיוחד", מסר רוס. "עם זאת, ישנם מכשולים בכלכלה הקיימת שמונעים אימוץ המוני ואינטגרציה מלאה של הטכנלוגיות הללו עם תשתיות מהדור הקודם. המטרה שלנו היא לאפשר למשתמשים לסחור בכל נכס גלובלי על ידי המרה למטבע דיגיטלי והעברת תהליכי הסחר על גבי בלוקצ'יין".

"Firmo תאפשר ל-eToro להאיץ את הצמיחה בתחום וגם את היצע הנכסים הדיגיטליים שלנו", מסר יוני אסיא, מייסד ומנכ"ל eToro. "בלוקצ'יין וטוקניזציה של נכסים ישחקו תפקיד מרכזי בעתיד של הכלכלה העולמית. אנחנו מאמינים כי במשך הזמן, כל נכס בר השקעה יעבור תהליך של טוקניזציה ונראה הון גדול שעובר לעולם הבלוקצ'יין".

eToro משקיעה בפיתוחי בלוקצ'יין, וב-2018 השיקה את eToroX, ארנק למטבעות קריפטוגרפיים המאפשר השקעה ביותר מ-15 נכסים וירטואליים. "למרות שההתרחבות שלנו עד כה היתה אורגנית, אנחנו פוקחים עיניים לכיוון חברות שיותירו אותנו מובילים ובחזית תעשיית הפינטק. השוק כרגע הוא מעניין במיוחד", סיפר אסיא.

לדבריו, לצוות של Firmo הישגים מרשימים בפיתוח יישומי בלוקצ'יין, שלטענתו יוכלו לצמצם משמעותית את האתגרים הכרוכים במסחר גלובלי, אימוץ חוזים חכמים ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות