אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפי רוזנהויז התפטר מתפקיד יו"ר גולף - יתמקד בעדיקה צילום: סיון פרג'

נחשף בכלכליסט

אפי רוזנהויז התפטר מתפקיד יו"ר גולף - יתמקד בעדיקה

רוזנהויז הודיע כי יתמקד בפעילות חברת האופנה, שנרכשה על ידי גולף בשנת 2015. בחודש שעבר חשף כלכליסט את כוונת רוזנהויז לסיים את תפקידו

25.03.2019, 09:34 | אורנה יפת
על רקע פרסום הדו"חות הכספיים של גולף הבוקר, אפי רוזנהויז, יו"ר הקבוצה, מסיים את תפקידו. רוזנהויז מכהן בגולף כשלוש שנים וימשיך בתפקיד יו"ר החברה הבת של גולף, עדיקה.

קראו עוד בכלכליסט

כוונתו של רוזנהויז לעזוב את גולף לאחר שלוש שנים נחשפה בכלכליסט בחודש שעבר, לאחר שלא מימש את התקוות שנתלו בו להבראת קבוצת הקמעונאות.

אפי רוזנהויז, צילום: סיון פרג אפי רוזנהויז | צילום: סיון פרג' אפי רוזנהויז, צילום: סיון פרג

 

רוזנהויז מסר הבוקר: "הודעתי היום לדירקטוריון החברה על החלטתי לסיים את כהונתי כיו"ר פעיל של גולף להתמקד בעדיקה ולהתפנות לעמידה באתגרים עסקיים חדשים ובעשיה חברתית. במהלך שנתיים ותשעת החודשים האחרונים התמודדנו עם אתגרים רבים. בשיתוף פעולה וההובלה של רביב ברוקמאייר, מנכ"ל החברה, עברה החברה תהליך שינוי שהביא להשגת היעדים שהוגדרו. ייצוב המערכת, מעבר מהפסד לרווח, שיפור ויצירת תשתיות שיאפשרו לחברה להמשיך ולצמוח".

כפי שנחשף לראשונה בכלכליסט רוזנהויז ניהל בשבועות האחרונים שיחות עם אבי פישר מנכ"ל כלל תעשיות, בעלת השליטה בגולף בנוגע לעזיבה בסמוך לפרסום הדוחות הכספיים של גולף.

רוזנהויז יתמקד מעתה בהתפתחותה של עדיקה המהווה פוטנציאל צמיחה משמעותי לפעילותה הכוללת של גולף. גולף ביצעה בשנים האחרונות מהלכי התייעלות שכללו סגירת עשרות סניפים, אך עדיין לא ניתן לומר כי החברה עברה את המשבר שפוקד את כל ענף האופנה. ענף האופנה סובל מירידה בפדיונות ושחיקה ברווחים לנוכח העליה בקניות באינטרנט וקניות שמבצעים צרכנים בחו"ל שמרבים לטוס מאז החלה מדיניות השמיים הפתוחים.

בתקופת כהונתו של רוזנהויז כיו"ר גולף עברה החברה מהפסד של כ-53 מיליון שקל בשנת 2016 לרווח נקי של כ-6 מיליון שקל ב-2017 ו-11 מיליון שקל בשנת 2018.

דירקטוריון גולף אישר תוספת שכר למנכ"ל רביב ברוקמאייר

על רקע עזיבתו של יו"ר קבוצת גולף אפי רוזנויז, דירקטוריון קבוצת גולף אישר תוספת שכר למנכ"ל הקבוצה, רביב ברוקמאייר.

החל מאפריל 2019 יעמוד שכרו החודשי של ברוקמאייר על 93,500 שקל – סכום המהווה תוספת שכר של 8,500 שקל בחודש. שכרו של מנכ"ל הקבוצה יתעדכן אחת לשלושה חודשים. עלות שכרו השנתית תעמוד על 2.2 מיליון שקל, מתוכה מענק של 748 אלף שקל.

ועדת התגמול ודירקטוריון גולף קבעו כי ברוקמאייר "פיתח במהלך עבודתו היכרות מעמיקה עם תחום פעילותה של החברה, עובדיה, ספקיה ולקוחותיה השונים, הפך לחוליה מרכזית בתהליך קבלת ההחלטות האסטרטגיות והתפעוליות בחברה, והוכיח כי הינו בעל הידע והיכולת להוביל את החברה בדרך המיטיבה עמה ועם בעלי מניותיה.

"במהלך כהונתו, הוביל מנכ"ל החברה תהליכי ייעול וטיוב משמעותיים בחברה, אשר תרמו רבות לשיפור הניכר בביצועי החברה, חרף האתגרים אשר ניצבו בפניה בראשית ובמהלך כהונתו. כל זאת, תוך שיפור יציבות המצב העסקי והכלכלי של החברה ומבלי ששופרו תנאי כהונתו והעסקתו במהלך כל תקופתו בתפקיד". עוד ציינו חברי הועדה כי "קיימת חשיבות בתגמול המנכ"ל "מתוך רצון להגדלת מחויבותו לחברה בתקופת כהונתו".

בתוך כך, הודיע דירקטוריון החברה על אימוץ מדיניות דיבידנד לפיה החברה תחלק דיבידנד לבעלי המניות, מדי שנה, לפחות מחצית מהרווח הנקי על פי דוחו"תיה הכספיים לאותה שנה. חלוקת הדיבידנד תהיה כפופה להחלטה נפרדת של דירקטוריון החברה ו"כן כפופה לעמידה במבחני החלוקה הקבועים בחוק החברות, לתזרימי המזומנים שלה ומצב נזילותה, ולכל החלטה אחרת של הדירקטוריון כפי שתהא מעת לעת, לרבות בקשר לתקציב החברה, לתכניותיה העסקיות ולצרכיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות