אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילי ורמוט ואשתו איריס הקימו חווה לגידול קנאביס - התשיעית בישראל צילום: מועדון מכבי ת"א

גילי ורמוט ואשתו איריס הקימו חווה לגידול קנאביס - התשיעית בישראל

החווה של הזוג ורמוט, 'דרך לחיים', קיבלה אישור רגולטורי לשתילת קנאביס רפואי, וחתמה אתמול על שני הסכמי אספקה, עם יוניבו ועם תפן; יונתן קולבר מונה ליו"ר פנאקסיה, חברת הקנאביס שתמוזג להרודיום הבורסאית

25.03.2019, 09:59 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הכדורגלן גילי ורמוט ואשתו איריס הקימו חווה לגידול קנאביס - התשיעית בישראל. החברה, 'דרך לחיים', מצטרפת לשמונה מגדלות הקנאביס הרפואי בארץ, לאחר שקיבלה מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) רישיון שתילת קנאביס רפואי, המתאים לאסדרה החדשה בתחום החלה החל מה-1 לאפריל 2019.

השותף של איריס ורמוט להקמת וניהול החווה הוא שחף אוחנה, ושניהם מחזיקים בחלקים שווים בה (50%-50%). החווה חתמה אתמול (א') על 2 הסכמים עם 2 חברות ציבוריות, יוניבו ותפן.

קראו עוד בכלכליסט

יוניבו, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 82.9 מיליון שקל, חתמה עם החווה על הסכם לאספקת תפרחות קנאביס רפואי מהחווה בת ה-3 דונם שלה במושב אביאל.

לפי הדיווח של יוניבו, ההסכם הוא לתקופה של 3 שנים, ובמסגרתו צפויה דרך חיים להכניס כ-15 מיליון שקל בשנה, לפי מחיר ממוצע של 5 שקל לגרם תפרחת קנאביס רפואי, וייצור של 3 טון תפרחות קנאביס רפואי בשנה.

הסכם נוסף שחתמה החווה דווח על ידי חברת הקנאביס תפן, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 303.7 מיליון שקל, ואשר דיווחה גם היא אתמול, על הסכם להקמת חוות קנאביס חדשה בשטח של 5 דונם בעמק חפר, באזור השרון, יחד עם דרך חיים.

במסגרת ההסכם תפן ודרך לחיים יהיו שותפים שווים (50%-50%) בחווה החדשה, כאשר תפן תשלם לדרך לחיים 4.5 מיליון שקל במזומן ו-1.5 מיליון שקל נוספים בשווי מניותיה של תפן (כ-0.7% נכון לפתיחת המסחר היום, ב'). במסגרת זו תוכל החווה להפיק כ-5 טון תפרחות קנאביס רפואי בשנה, שעתידים להכניס כ-25 מיליון שקל בשנה העתידים להתחלק בין השותפים.

שתיים משמונה מגדלות הקנאביס הרפואי הגדולות עד כה בישראל; תיקון עולם וקאן פרמצבטיקה (בטר), עדיין לא קיבלו רישיון מהיק"ר לפי האסדרה החדשה ותיקון עולם כבר החלה להפנות חולים לקבלת תפרחות קנאביס רפואי למגדלות האחרות. בתחום צופים, כי הדבר יקרה גם עם בטר, אם כי בחברה טוענים, שיש ברשותם אספקה מספקת כבר כיום לטיפול בחולים עד לקבלת הרישיון המיוחל. דרך לחיים תצטרף לשאר המגדלות ותהפוך למגדלת הקנאביס הרפואי התשיעית בישראל.

 

גילי ורמוט, צילום: גיל נחושתן גילי ורמוט | צילום: גיל נחושתן גילי ורמוט, צילום: גיל נחושתן

קולבר מצטרף לפנאקסיה

 

יונתן קולבר, שותף בקרן ויולה, מונה ליו"ר חברת הקנאביס פנאקסיה המתמזגת לתוך השלד הבורסאי הרודיום המינוי (הכפוף להשלמת המיזוג) ייכנס לתוקף ב-1 במאי השנה. קולבר הוא משקיע ותיק עם יותר מ-30 שנות ניסיון בניהול השקעות בינלאומיות, גיוסי הון, אקזיטים וניהול פעיל של חברות ציבוריות.

 

קולבר מסר בהודעה מטעם החברה: "לאחר לימוד מעמיק של תחום הקנאביס הרפואי, הגעתי למסקנה כי חברת הפארמה פנאקסיה היא החברה הישראלית בעלת היתרון והפוטנציאל המשמעותיביותר. אני גאה להצטרף לצוות המדהים של החברה, בהובלת המייסדים משפחת סגל, ומקווה כי נסיוני בהובלת חברות וקשרי בעולם יסייעו לחברה לעמוד ביעדיה. אני רואה בכך אתגר אישי ומקצועי עצום."  

 

 

יונתן קולבר , צילום: נמרוד גליקמן יונתן קולבר | צילום: נמרוד גליקמן יונתן קולבר , צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות