אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היערכות להסלמה בעזה: נחסמו כבישים, הופסקו עבודות צילום: גדי קבלו

היערכות להסלמה בעזה: נחסמו כבישים, הופסקו עבודות

במקביל להקפצת הכוחות: צה"ל חסם צירים ועצר את העבודות החקלאיות ליד גדר הרצועה. מקורות בעזה: "חמאס העריך שישראל לחיצה ושירי יסתיים בתגובה מוגבלת - אבל הנהגתו שגתה בהערכה". גיבוי אמריקני: "לישראל זכות להגן על עצמה". שליח האו"ם: "מצרים מעורבת במגעים, אבל המצב מתוח מאוד"

25.03.2019, 15:09 | ynet וליאור גוטמן

נערכים להסלמה בדרום: צה"ל, שכבר הודיע על הקפצת כוחות לאזור, החל היום (ב') בצהריים לחסום כבישים בעוטף עזה. במקביל הופסקה תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות. רכבות בקו הנגב המערבי (רעננה-באר שבע) יסיימו ויתחילו את נסיעתן בתחנת אשקלון.

עוד מחדדים שתחנות אופקים, נתיבות ושדרות תיסגרנה, עד להודעה חדשה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת הצבא, "לאור הערכת המצב, וכחלק מצעדי שיפור המוכנות, הוחלט באוגדת עזה על חסימת אזורים וצירים הסמוכים לגדר המערכת. בנוסף, הוחלט על עצירת עבודות חקלאיות במרחבים הסמוכים לגדר המערכת". בין היתר נחסם אתר "חץ שחור" הסמוך לרצועה. כל זאת, בעקבות פגיעה הרקטה מעזה במושב משמרת שבשרון.

צה"ל נערך בדרום, צילום: גדי קבלו צה"ל נערך בדרום | צילום: גדי קבלו צה"ל נערך בדרום, צילום: גדי קבלו

לנוכח המתיחות הביטחונית הודיעה גם מועצת אשכול על ביטול הפעילות בחוגים אחר הצהריים. במקביל, נמשך שיגור בלוני התבערה מהרצועה. היום בצהריים אותרו בלונים כאלו בקריית גת, סמוך לפסי רכבת.

צה"ל נערך בדרום, צילום: גדי קבלו צה"ל נערך בדרום | צילום: גדי קבלו צה"ל נערך בדרום, צילום: גדי קבלו

מקורות ברצועת עזה אמרו כי "הירי לפנות בוקר היה של חמאס. הרקטה שוגרה מאזור שנמצא בין חאן יונס לרפיח, בשטח שנמצא בשליטה מלאה של הזרוע הצבאית של חמאס. המטרה הייתה להפעיל לחץ על ישראל כאשר המצרים נמצאים באזור במסגרת סבב המשא ומתן, תוך הערכה שישראל לחיצה בתקופה זו ושאפשר יהיה להשיג ממנה הקלות נוספות וכי היא תימנע מתגובה צבאית נרחבת שבועיים לפני הבחירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות