אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: אוזניים לכושר צילום: איי אף פי

אימון מתקדם: אוזניים לכושר

האזנה למוזיקה או פודקאסט יכולה להנעים את הפעילות הגופנית, אך יש להימנע מאוזניות המסכנות את הבטיחות

26.03.2019, 08:14 | ארי תדהר

אחת הדרכים להנעים את הזמן בעת פעילות גופנית היא האזנה למוזיקה, פודקאסט או אפילו ספר קריאה. הטכנולוגיה כיום מאפשרת מגוון רחב של אפשרויות: אוזניות עם חוט, אוזניות בעלות זיכרון, וכמובן אוזניות מבוססות בלוטות’ שניתן לחבר למכשיר.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי בג נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי בג'וגינג עם אוזניות. עמידות לרטיבות היא חובה | צילום: איי אף פי נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי בג

ההחלטה אילו אוזניות מתאימות יותר קשורה להעדפות האישיות של כל אחד ואחת - עם או בלי קשת, חוטיות או אלחוטיות, בתוך האוזן או מחוצה לה, שלא לדבר על אוזניות המעבירות את הצליל דרך עצמות הלסת.

בנוסף, חשוב שהאוזניות יתאימו לסוג הפעילות שאנו מבצעים, לתנאי הדרך ולמזג האוויר. למשל, אם אנו רצים הרבה בגשם או מזיעים במיוחד, חשוב שרמת העמידות של האוזניות לרטיבות תהיה גבוהה. אבל הכי חשוב להפעיל שיקול דעת לגבי סכנות בטיחותיות.

ברכיבה על אופניים בכביש, מסוכן מאוד להשתמש באוזניות מאחר שעלינו להיות קשובים למתרחש בסביבתנו, וכך גם בריצה בצמוד לכביש.

גם בריצה בשטח יש סכנה אם באזור מסתובבים אופנועים או רוכבי אופניים שעלולים להפתיע. וצריך לזכור כי מאוד לא חברתי להתאמן עם אוזניות בפעילות קבוצתית.

ככל הידוע, עדיין לא נמצא קשר בין סוג המוזיקה שאנו שומעים לתחום הפעילות הגופנית, ויש לשער שמדובר בהעדפה אישית. אך בין כל האפשרויות אל תשכחו את האופציה הטבעית: האזנה לציוץ הציפורים ורחש העלים. לפעמים זו האפשרות העדיפה גם מנקודת המבט הבטיחותית וגם כדי לייצר לנו את החוויה הנעימה ביותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות