אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף מר: ביהמ"ש מינה מפרק זמני לא.ר.י.ז., מהחברות הגדולות לאספקת סוכר וקמח בישראל צילום: בלומברג

פרסום ראשון

סוף מר: ביהמ"ש מינה מפרק זמני לא.ר.י.ז., מהחברות הגדולות לאספקת סוכר וקמח בישראל

בעלי השליטה בחברה לא הצליחו לגייס את הסכום הנדרש להמשך הפעלתה - 250 אלף שקל; הגישו לפני כשבועיים בקשה להגנה מנושים, לאחר שצברו חובות בסך 87 מיליון שקל

25.03.2019, 17:07 | ליטל דוברוביצקי

בית משפט מחוזי מרכז מינה היום את עו"ד רענן קליר למפרק הזמני של חברת א.ר.י.ז. יבוא ושיווק מזון, מהחברות הגדולות והוותיקות בישראל לשיווק והפצת חומרי גלם כגון קמחים וסוכר.

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: בלומברג צילום: בלומברג   , צילום: בלומברג

השופטת עירית וינברג נוטוביץ אמרה כי "מאחר ולא עלה בידי בעלי השליטה לגייס את הסכום הנדרש (250 אלף שקל, ל.ד), אני מורה על מתן צו פירוק זמני כנגד החברה ועל מינוי מפרק זמני. סמכויותיו תהיינה תפיסה ושמירת נכסי החברה". בחברה מועסקים כ-40 עובדים. לפני כשבועיים הגישה החברה בקשת הקפאת הליכים בשל חוב בסך 87 מיליון שקל.

חברת א.ר.י.ז. היא אחת מהחברות המובילות בתחום האספקה של סוכר, קמח, שמנים, מלח ועוד, לקונדטוריות ולחברות המייצרות מוצרי מאפה. במסגרת בקשת הקפאת ההליכים שהוגשה על ידי עוה"ד שיא מילוא ויניב אינסל, נטען כי החברה מעסיקה עשרות עובדים ומפיצה מוצרים ל-1,000 לקוחות, וביניהם: שופרסל, קוקה קולה, טרה ושוקולד השחר.

החברה המשפחתית הוקמה בשנת 1959 על ידי יעקב וינטרוב ז"ל, שעל פי אתר החברה החל להפיץ סוכר וקמח על גבי סוס ועגלה. עם השנים פיתחו דורות ההמשך את העסק שהפך בשנת 1984 לחברה חדשה בשם א.ר.י.ז יבוא ושיווק מזון. עיסוקה העיקרי של החברה במשך שנים הוא ייבוא סוכר ומכירת קמח, והיא שימשה כיבואנית הבלעדית לישראל של חברת SUDZUCKER, אחת החברות הגדולות בתחום באירופה.

כמו כן, לחברה הסכם עם ממשלת ישראל לאחסון ורענון של 5,000 טונות סוכר ממשלתי כמלאי חירום. החברה טוענת כי הרקע למצוקה הוא בין השאר הפסקת התקשרותה עם סודצוקר הגרמנית, והפיכתה של האחרונה למתחרה חזקה שלה, כמו גם הירידה החדה במחירי הסוכר בשוק העולמי.

את הבינלאומי מייצגים עוה"ד מור נרדיה ודורית לוי טילר; את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש; את מרכנתיל דיסקונט מייצג עו"ד יונתן סונדרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות