אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית בשדרות נפגע מרקטה, איום מעזה: הירי יורחב צילום: רויטרס

בית בשדרות נפגע מרקטה, איום מעזה: הירי יורחב

גל התקיפות ברצועת עזה מלווה בשיגורי רקטות אל יישובי עוטף עזה שהתגברו מאוד לאחר 21:00. בית בשדרות נפגע מרקטה שלא התפוצצה. אין נפגעים. מד"א טיפל בנפגעי חרדה בשדות נגב. כיפת ברזל הופעלה. ארגוני הטרור מאיימים להרחיב את מעגל הירי אם התקיפות בעזה יימשכו

25.03.2019, 21:55 | ynet
ההסלמה בדרום: זמן קצר אחרי שחיל האוויר השמיד את לשכתו של מנהיג חמאס איסמעיל הנייה במרכז עזה, נורו הערב (ב') מטחי רקטות כבדים אל שדרות ויישובים נוספים בעוטף עזה, בעיקר לעבר ישובי המועצה האזורית שער הנגב. אזעקות נשמעו וכן יירוטים של כיפת ברזל. המטחים התגברו לאחר השעה 21:00. אחת הרקטות פגעה ישירות בבית בשדרות - לא דווח על נפגעים.

קראו עוד בכלכליסט

צה"ל נערך מבעוד מועד ופרש סוללות כיפת ברזל. ביישובים רבים בארץ נפתחו מקלטים. ראש הממשלה בנימין נתניהו, השוהה בוושינגטון, מקיים התייעצויות ביטחוניות בבלייר האוס וההמראה של מטוסו ארצה נדחתה מ-22:00 (שעון ישראל) ל-1:00 לפנות בוקר.

החמ"ל המשותף של הזרועות הצבאיות בעזה מסר כי "בתגובה לתקיפת מטות ומתקנים אזרחיים, ירינו לעבר מטרות בשדרות ונתיבות. אם ישראל תמשיך - הירי יורחב".

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

מוקדם יותר תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר בניין בן שלוש קומות ברצועת עזה שבו שכן מטה סודי של חמאס. הבניין בשכונת סברא שימש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של חמאס. במקביל ממשיך חיל האוויר לשגר טילים ריקים לבניינים בנוהל שנקרא "הקש בגג". בהמשך מסר דובר צה"ל כי לקראת 19:30 הותקפו משרדי ביטחון הפנים של חמאס בשכונת רימאל.

מצה"ל נמסר כי מחלקת המודיעין הצבאי של חמאס אחראית על איסוף ומחקר מודיעין נגד מדינת ישראל. "מדובר בנכס שלטוני מרכזי של חמאס שהותקף במקביל לתקיפות שמבצע צה"ל ברצועת עזה". צה"ל ממשיך לתקוף שורת יעדים בתגובה לירי הרקטה הבוקר לשרון שהחריבה בית.

שיגורי כיפת ברזל, הערב, צילום: רויטרס שיגורי כיפת ברזל, הערב | צילום: רויטרס שיגורי כיפת ברזל, הערב, צילום: רויטרס

לקראת 20:15 נשמעה אזעקת צבע אדום ראשונה מאז תחילת ההסלמה - במועצה האזורית אשכול בעוטף עזה. לאחר מכן נמסר מדובר צה"ל כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לא נמסר על נזק או נפגעים. מעט אחרי השעה 21:00 החלו המטחים לעבר שדרות והמועצה האזורית שער הנגב.

ב-17:45 לערך הודיע דובר צה"ל כי "צה"ל החל לתקוף מטרות של ארגון הטרור חמאס לאורך רצועת עזה". הפלסטינים דיווחו כי הותקף מוצב "אשקלון" הגדול של חמאס. תקיפות גם באזור החוף באזור סודאניה שמצפון לעיר עזה. זה אזור בשליטת הכוח הימי של חמאס. עוד דווח על תקיפות באזור רפיח שבדרום הרצועה.

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר במשדר המיוחד של ynet כי "אנחנו נמצאים ממש בתחילת התקיפה. מתוכננת תקיפה רחבה. אני חושב שחמאס יבין שמדובר בתקיפה משמעותית על אירוע חמור, ובסוף מדובר במחיר ההפסד המצטבר שחמאס סופג בשנה האחרונה. אני חושב שהוא מבין אותו והוא מונע מעצמו את היכולות שלו".

לגבי ההיערכות הוסיף: "הורדנו שתי חטיבות סדירות וגייסנו מילואים בצו 8 - כוחות הגנה אוויריים, כוחות מודיעין וכוחות פיקוד העורף. במידה שנזדקק לכוחות נוספים נעשה את זה. מוקדם לקבוע כמה ימים יימשך האירוע. אנחנו בתחילתו. צה"ל ערוך למגוון רחב של פעולות. אני חושב שחמאס מבין את זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות