אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדים לשעבר ביצרנית הנשק הישראלית CAA מקרית גת מבקשים למנות לה מפרק צילום: חיים הורנשטיין

עובדים לשעבר ביצרנית הנשק הישראלית CAA מקרית גת מבקשים למנות לה מפרק

ביהמ"ש לא הוציא צו במעמד צד אחד וקבע דיון ליום חמישי; בא כוח החברה: "מדובר בהפעלת לחץ לתשלום סכומים שאינם מגיעים לעובדים - החברה אינה חדלת פירעון"

26.03.2019, 09:15 | ליטל דוברוביצקי

עובדים לשעבר ביצרנית הנשק הישראלית, חברת CAA מקרית גת, הגישו אתמול (יום ב') למחוזי בבאר שבע בקשה למנות לה מפרק זמני.

קראו עוד בכלכליסט

זאת מאחר ועל פי הנטען החברה חייבת לחלק מהעובדים שהגישו את הבקשה שכר עבודה ותשלומים בסך כולל של כ-800 אלף שקל.  

13 העובדים לשעבר ביקשו באמצעות עוה"ד אלון הורנשטיין וגלילה הורנשטיין כי המפרק יתפוס את רכוש החברה ונכסיה והמליצו על עו"ד ארז חבר כמפרק. מהבקשה עולה כי החברה היא חברה פרטית.

מפעל הנשק CAA בקרית גת, צילום: חיים הורנשטיין מפעל הנשק CAA בקרית גת | צילום: חיים הורנשטיין מפעל הנשק CAA בקרית גת, צילום: חיים הורנשטיין

51% ממניות החברה מוחזקות על ידי חברה זרה בשם SKY OF BLUE PTE, כאשר 34.5% מהמניות מוחזקות על ידי איש העסקים משה עוז ו-14.5% על ידי עוז אלדד.

עוד טוענים העובדים לשעבר כי מי שמנהל את החברה בפועל הוא משה עוז. בבקשה נכתב כי "החברה עוסקת בייצור ושיפור כלי נשק ואביזרים. להערכת המבקשים נכון להיום מועסקים בחברה כ-25 עובדים. במהלך התקופה שקדמה להגשת בקשה זו נכנסה החברה לקשיים כלכליים. כתוצאה מכך במהלך של כ-12 חודשים לא שילמה החברה את שכר העובדים במועד אלא באיחור של כחודש ימים, החברה לא העבירה ושילמה את כספי הניכויים של העובדים והפרשות המעסיק לקופות גמל וקרנות השתלמות בין 6-18 חודשים. כמו כן לא שולמו דמי הבראה בגין השנתיים האחרונות. החברה חייבת למבקשים כ"א לפי העניין חוב שכר עבודה בגין 1-4 חודשי עבודה וכן תשלומים נוספים".

השופט יעקב פרסקי לא מצא הצדקה למינוי מפרק זמני במעמד צד אחד וקבע דיון ל-28 במרץ.

עו"ד רמי קוגן המייצג את החברה מסר: "צר לחברה שנעשה שימוש שלא כדין בהגשת בקשת פירוק אך ורק לצורך הפעלת לחץ לתשלום סכומים שאינם מגיעים לעובדים. החברה אינה חדלת פירעון ובית משפט של פירוק אינו תחליף להליכים כדין בבית הדין לעבודה. החברה תגיב בביהמ׳ש ותעמוד על מלוא הנזקים שנגרמו לה מעצם הגשת בקשת הפירוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות