אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקל העולמית פתחה בגל פיטורים נרחב צילום: עזרא לוי

אורקל העולמית פתחה בגל פיטורים נרחב

לפי דיווחים בארה"ב, צפויה החברה לפטר עד 14,000 איש - 10% מכוח האדם העולמי שלה; מהלך הפיטורים צפוי להתבצע בשלוש פעימות. בשלב זה לא ברור, אם גל הפיטורים יפגע גם בעובדי החברה בישראל

26.03.2019, 09:31 | רפאל קאהאן

אורקל החלה בגל פיטורים משמעותי: לפי דיווח של איגוד המהנדסים האמריקאי (IEEE), החל המהלך עוד ביום ו' האחרון, כשצוותים שלמים זומנו ופוטרו - בעיקר בתחומי תשתיות מחשוב הענן בארה"ב, מקסיקו והודו. עדויות מתוך החברה איששו את הדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של The Register, עד כה פוטרו כמה מאות עובדים והיקף הפיטורים הסופי צפוי להגיע עד ל-14,000 איש, בשלוש פעימות; אורקל מעסיקה כיום כ-137 אלף עובדים ברחבי העולם ויש לה פעילות גם בישראל. לצד אנשי התשתית, פיטרה אורקל גם אנשי פיתוח, מכירות, שיווק ודוברות - בין השאר בדרגי ביניים וניהול.

צפרה כץ מנכ"לית אורקל, צילום: עזרא לוי צפרה כץ מנכ"לית אורקל | צילום: עזרא לוי צפרה כץ מנכ"לית אורקל, צילום: עזרא לוי

מדובר בגל הפיטורים הנרחב ביותר של החברה מזה שנים; ב-2017 פיטרה החברה כ-1,000 עובדים בעיקר מחטיבות SPARC וסולריס שפעילותן צומצמה בעקבות המעבר לאסטרטגיית מחשוב הענן. ואולם, אסטרטגיה זו עדיין לא הניבה תוצאות מרשימות.

אורקל יצאה בתוכנית רכישה עצמית של מניותיה כדי לשמור על מחיר גבוה - אך המכירות שלה לא צמחו מספיק, והדו"ח הרבעוני האחרון הציג ירידה של 1% בהכנסות בהשוואה לאשתקד. מנגד, טענה המנכ''לית המשותפת צפרה כץ שאורקל שיפרה את הרווחיות בכ-44%. אך זה לא מנע מהרווח המתואם להסתכם בירידה של כ-8% ביחס ל-2018.

אורקל ישראל לא הגיבה לפניית "כלכליסט" לתגובה ולשאלה האם הפיטורים יפגעו גם במועסקים בארץ והפנתה אותנו לתגובה הרשמית של החברה שפורסמה ברחבי העולם אתמול. "עם הגידול בעסקי הענן שלנו, אנחנו ממשיכים באיזון המשאבים ובארגון מחדש של קבוצת הפיתוח של החברה. זאת כדי להבטיח שיש לנו את האנשים הנכונים שיעסקו באספקה של מוצרי הענן הכי טובים ללקוחותינו ברחבי העולם", כך לפי תגובת דוברת החברה, דברה היילינגר לפרסום באתר ה-Register.

התגובה מאשרת שאכן יש באורקל מהלך של ארגון מחדש, אך החברה נמנעת מלנקוב בהיקפו או בלוחות הזמנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות