אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אינוויז גייסה 132 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

חברת אינוויז גייסה 132 מיליון דולר

החברה מפתחת חיישני לידאר לזיהוי מכשולים עבור כלי רכב חכמים ואוטונומיים. זהו סבב הגיוס הגדול ביותר שלה; הוא הובל בידי שלוש קרנות סיניות והשתתפו בו גם סמסונג, סופטבנק אסיה ויצרניות רכב

26.03.2019, 09:57 | גולן חזני

אינוויז (Innoviz) הישראלית הודיעה הבוקר (ג') על סגירה ראשונית לסבב גיוס של 132 מיליון דולר; את הסבב הובילו הקרנות הסיניות שנזן קפיטל גרופ, צ'יינה מרצ'נטס קפיטל וניו אליאנס קפיטל.

קראו עוד בכלכליסט

השתתפו בו גם סמסונג, חברות הביטוח הישראליות הראל והפניקס, קרן ורטקס, קרן סופטבנק אסיה ויצרני הרכב מאגנה, אפטיב והיירין. מדובר בסבב הגדול ביותר של החברה, שגייסה עד כה 214 מיליון דולר.

עומר כילף, מנכ"ל ומייסד החברה, צילום: אוראל כהן עומר כילף, מנכ"ל ומייסד החברה | צילום: אוראל כהן עומר כילף, מנכ"ל ומייסד החברה, צילום: אוראל כהן

אינוויז מפתחת חיישני לידאר שממפים את סביבת הרכב ויוצרים תמונה תלת ממדית לזיהוי מכשולים וסיכוני בטיחות, עבור פלטפורמות רכב חכם ואוטונומי.

החברה נוסדה בידי עומר כילף ומעסיקה 240 עובדים, ש-220 מהם יושבים במרכז פיתוח בראש העין. אינוויז לא מכניסה כסף, אך יש לה חוזה עם ענקית הרכב BMW שעתידה לשלב את חיישניה במכוניות שיעלו על הכביש ב-2021. כמו כן, מנהלת אינוויז מו"מ עם יצרניות נוספות להשגת הסכמים דומים.

את המשקיעים שנזן קפיטל גרופ, צ'יינה מרצ'נטס, הראל והפניקס יצגו עוה"ד עומר בן-צבי, איל גלבוע, גיא סלומון וחן ניסים ממשרד שבלת ושות'. גולדמן סאקס ניהלה את סבב הגיוס עבור אינוויז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות