אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ישי דוידי: "ללא השקעה בחדשנות חברות תעשיה לא ישרדו"

כך אמר מייסד קרן פימי בוועידת התעשייה של "כלכליסט" והוסיף שהוא "מתמקד בהשבחה של חברות באמצעות חדשנות טכנולוגית מתקדמת". לדבריו, "יש לחברות שאנחנו משקיעים בהן 100 חברות-בנות עם 30 אלף עובדים ולמעשה אנחנו הגוף התעשייתי הגדול במשק"

26.03.2019, 10:32 | מאיר אורבך

"חברה אשר לא תשקיע בחדשנות לא תשרוד" אומר ישי דוידי בוועידת התעשיה של "כלכליסט". דוידי אומר זאת מעמדה מבוססת: הוא המייסד של קרן פימי אשר הוקמה לפני 23 שנה והשקיעה עד היום כ-5 מיליארד דולר בעשרות חברות בישראל והציגה תשואות פנטסטיות של אלפי אחוזים.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו "אני מתמקד בהשבחה של חברות באמצעות חדשנות טכנולוגית מתקדמת. אנחנו קרן הפרייבט אקוויטי הראשונה בישראל עם שווי נכסים מנוהלים של 5.5 מיליארד דולר. יש לחברות שאנחנו משקיעים בהן 100 חברות בנות עם 30 אלף עובדים ולמעשה אנחנו הגוף התעשייתי הגדול במשק".

ועידת התעשייה של ישראל ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל ועידת התעשייה של ישראל ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי | צילום: עמית שעל ועידת התעשייה של ישראל ישי דוידי מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל

"אנחנו רוכשים שליטה ב-4 חברות חדשות בכל שנה", הסביר דוידי. "בפברואר רכשנו את השליטה בחברת המכשור הרפואי של טבע. אנחנו שולטים כיום על 30 חברות ב-16 תחומים שונים. התעשיה בישראל היא נדבך מרכזי בהתפתחות המשק הישראלי. אין שאלה לגבי חשיבות ההייטק שהוא מנוע הצמיחה של המשק ומהווה יעד לגיוס הון זר ושיתופי פעולה בינ"ל.

"מתוך 360 אלף מועסקים, 270 אלף לא מועסקים בהיי טק. ישראל משקיעה יותר מכל מדינה אחרת במחקר ופיתוח. רק 20% ממשאבי המו"פ מופנים לתעשיית הנון הייטק. אבל חשוב להבין שהסוד של ההצלחה והשרידות של החברות שאינן חברות הייטק הוא בביסוס מודל וטכנולוגי שונה וחדשני".

בדבריו בוועידה הציג דוידי שני מקרים של השבחת חברות על ידי פימי. הראשונה היתה המלט. "רכשנו אותה באוגוסט 2012 - היא יצרנית מחברים, תהליך ההשבחה היה עמוק ומקיף מאז רכישתה היא הכפילה את ההכנסות פי 2 ואת הרווח שלה. רכשנו בהמלט 6 חברות שונות ורכישה משמעותית אחרונה בדרום קוריאה שמכניסה אותנו עמוק לשוק. שווי החברה קפץ פי 3 מיום הרכישה.

"המלט היא חברת מיד טק והחלטנו להשקיע משמעותית בחדשנות טכנולוגית. ב-2018 חתמה המלט על שת"פ עם אמזון וסימנס לפיתוח מערכות דיגיטליות שיחוברו לענן, במסגרת מהפכת ה-IOT בעולם. ללא קשר לפעילות הצמיחה עם מכירות של 200 מיליון דולר, החברה זכתה במכרז של רשות החדשנות להקמת חממה לתחומי הבינה המלאכותית וה-IOT בשילוב עם חברות סטארט-אפ מהווה יתרון לחברות ולהמלט עצמה".

החברה השניה שעליה הרחיב דוידי היא חברת יוניטרוניקס. לדבריו "יוניטרוניקס פועלת בשני תחומים - בקרה לניהול מערכות אוטומטיות וחניונים אוטונומיים. פימי מחזיקה 50% בחברה והמייסד 22%. החברה הכפילה את שוויה מאז שרכשנו אותה ואנחנו עושים שם הליך השבחה משמעותי. הנושא הטכנולוגי שם הוא ההתרחבות מבקרי מכונות למספר אחד בעולם לחניונים טכנולוגים, שמנו דגש על התחום הזה באמצעות השקעות והקמת חברת בת בארצות הברית. חניה אוטונומית היא מהפך בעולם החניה היא חסכונית ברמה של 30%. לאחרונה פיצלנו את החברה לשתי חברות ציבוריות, האחת תרכז את פעילות המחסנים והחניונים והשניה בתחום הבקרים".

"אנחנו עוסקים הרבה בהשבחת חברות הפורטפוליו ותחום החדשנות הוא המרכזי בהשבחה זו. רכשנו את ריבוליס לג'ון דיר ב-2014 והיא חברת ההשקיה השניה בגדולה בעולם והיא רכשה חברת סטארט-אפ שמנתחת באמצעות לווינים את הצורך בהשקעה. רכשנו את ISI מהתעשיה האווירית. קצב השינויים הולך וגובר וכל חברה שחפצת חיים חייבת להשקיע בחדשנות בעיקר חברות ישראליות שפועלות בסביבה גלובליות ותחרותית. פימי מיישמת את הצורך בחדשנות וחברות שלנו משקיעות 300 מיליון דולר בחדשנות בשנה". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות