אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג פרסמה אזהרת רווח, על רקע קשיים בשווקי השבבים והמסכים צילום: רפאל קאהאן

סמסונג פרסמה אזהרת רווח, על רקע קשיים בשווקי השבבים והמסכים

הענקית הקוריאנית הנמיכה את תחזיות הרווח הרבעוני בשל התכווצות שוק המובייל, והאטה בצמיחת תשתיות שרתים. בנוסף, הסבירה שירידה במחירם הממוצע של מסכי LCD בסין הובילה לצמצום הזמנות מסכי ה-OLED המתקדמים שלה

26.03.2019, 13:14 | שירות כלכליסט
סמסונג הזהירה היום (ג') כי ההכנסות שלה ברבעון הראשון יהיו נמוכות מהתחזיות בשוק, זאת על רקע חולשה בחטיבות המסכים ושבבי הזיכרון שלה. במסמכים שהגישה לרגולטורים, הזהירה יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם מירידת מחירים גבוהה מהצפוי עבור מוצרי הזכרון המרכזיים, זאת בשל ירידה עונתית בביקושים. מדובר על רכיבים המשמשים במכשירים ניידים ושרתים ארגוניים.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית הטכנולוגיה מדרום קוריאה פרסמה אזהרה דומה גם בינואר לגבי הכנסות הרבעון הקודם שהסתיים בדצמבר. עבור אותו רבעון הרווח התפעולי עמד על 10.8 טריליון וון (9.67 מיליארד דולר), ירידה של 28% לעומת הרבעון המקביל שנה קודם לכן, ונמוך ב-18% מתחזיות האנליסטים.

די ג די ג'יי קו, מנהל חטיבת המובייל של סמסונג | צילום: בלומברג די ג

האזהרה נובעת ככל הנראה מכך שחברות שמפעילות חוות שרתים שרוכשות מסמסונג שבבי זיכרון - ביניהן אמזון ואלפבית - האטו את קצב ההזמנות שלהן בחודשים האחרונים, לאחר תקופה של צמיחה אגרסיבית. במקביל, האטה במכירות הסמארטפונים משפיעה גם היא על מכירות שבבי הזיכרון של סמסונג. על פי הנתונים שאספה חברת המחקר IHS, כלל שוק המוליכים למחצה התכווץ ב-10.2% ברבעון האחרון של 2018.

בנוגע לחטיבת המסכים, טענו בסמסונג כי מחירי מסכי ה-LCD נפלו בשיעור גבוה מהמצופה בשל עלייה בתפוקה של המתחרות הסיניות, בו זמנית נרשמה גם האטה בביקוש למסכי ה-OLED שלה, שמשמשים בעיקר מכשירי עילית.

טלפון הגלקסי S10 פלוס, צילום: רפאל קאהאן טלפון הגלקסי S10 פלוס | צילום: רפאל קאהאן טלפון הגלקסי S10 פלוס, צילום: רפאל קאהאן

לפי האנליסט מהדי חוסיני מחברת Susquehanna Financial Group, ההאטה בביקוש מתעשיית הסמארטפונים פוגעת בתוצאות חטיבת המסכים של סמסונג, בייחוד של מסכי OLED. "לפי הבדיקות שלנו, אפל קיצצה משמעותית את הרכישות של מסכי OLED גמישים", ציין. עוד הוסיף כי להערכתו הכנסות החטיבה ירדו ב-50% לעומת הרבעון הקודם, זאת בניגוד לתחזיות קודמות שדיברו על ירידה של בין 30%-40%.

נקודת האור עבור סמסונג היא מכשיר הדגל שלה, גלקסי S10, שברבעון הנוכחי היא סיפקה 12 מיליון יחידות ממנו, וברבעון הבא צפויה לספר בין 10-12 מיליון יחידות נוספות, כך לפי חוסיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות