אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדיקת MRI חוות דעת שנייה צילום: יחצ

בדיקת MRI חוות דעת שנייה

בדיקת MRI היא אמצעי הדימות המומלץ במקרים רפואיים רבים, ובפרט בכאלה מורכבים. חשוב להדגיש שהמכשיר עצמו הוא בעל יכולות גבוהות מאוד, ובפרט הדגמים המתקדמים הקיימים כיום, אבל כדי להבטיח אבחון מדויק לחלוטין, כזה שלא מפספס אף פרט מידע ואף ניואנס שעשוי להיות קריטי, נדרש גם פענוח ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. במצבים רגישים וכשעל הפרק אבחון חשוב במיוחד, מומלצת חוות דעת שנייה

26.03.2019, 14:32 | בשיתוף ד"ר חן הופמן
מי מספק חוות דעת שנייה לגבי ממצאי MRI?

אנשי המקצוע שמפענחים תוצאות בדיקת MRI (וגם בדיקות נוספות כמו CT ו US) נקראים רדיולוגים. הכשרתם של הרדיולוגים ממושכת ויסודית, כנדרש ממקצוע רב אחריות זה. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שבישראל מספר מכשירי ה-MRI נמוך ביחס לגודל האוכלוסייה (בהשוואה למדינות מפותחות אחרות), ועל כן ההמתנה לתור עלולה להיות ארוכה ובנוסף מוטל על המפענחים במכונים (גם הפרטיים וגם בבתי החולים) עומס רב, עקב החוסר המשמעותי ברדיולוגים מומחים.

על-מנת לצמצם את הסיכון לטעות עקב העומס, ובסופו של דבר גם רדיולוג אחראי ומנוסה הוא בן אדם, חוות דעת שנייה לגבי ממצאי MRI כדאי לבקש מרדיולוג פרטי וכמובן כדאי שהוא יהיה איש מקצוע מיומן במיוחד.

התועלת הכפולה של שירות פענוח פרטי

כשעוברים בדיקת MRI חוות דעת שנייה מספקת תועלת כפולה: ראשית הממצאים שהפיק המכשיר המשוכלל נבחנים באופן יסודי ומעמיק במיוחד, בלי לחץ זמן, וכשכל ניואנס וניואנס מקבלים את מלוא תשומת הלב האפשרית כך ששום פרט שעשוי להשפיע על האבחון יישמט מעיני הרדיולוג. בנוסף לתשומת הלב המלאה, שירות פענוח MRI פרטי על-ידי נוירו-רדיולוג מומחה שעבר השתלמויות רבות במיוחד מבוסס על הבקיאות הגבוהה במיוחד שלו, וגם לכך יש כמובן השפעה על מידת הדיוק והפירוט של המידע המועבר לרופא המטפל.

התועלת השנייה היא במישור הזמן: במכוני ה-MRI יש כאמור עומס רב, דבר שבא לידי ביטוי גם בזמני ההמתנה לתוצאות הפענוח – עד שבועיים. במצבים רפואיים רגישים זהו פרק זמן ממושך, גם בגלל אי הוודאות שמייצרת מתח רב, וגם מפני שלא כדאי להשתהות עם הטיפול המיטבי, אם אכן ממצאי ה-MRI מבהירים שיש בכך צורך. במקרים אלה, חוות הדעת השנייה היא למעשה חוות דעת ראשונה שכן היא נמסרת תוך 24 שעות בלבד, מקצרת את ההמתנה המתסכלת ומאפשרת התחלת טיפולים מידית.

באילו מקרים כדאי במיוחד לבקש חוות דעת שנייה אחרי MRI?

חוות דעת שנייה לבדיקת MRI מומלצת בשורה ארוכה של מצבים רפואיים מורכבים. ביניהם: כשקיים חשד לפריצת דיסק, כשרוצים לבחון האם נימול הוא תוצאה של פגיעה בחוט השדרה, כשיש חשש לזיהום בחוליות עמוד השדרה, כשרוצים לשלול פגיעה בכלי הדם במוח ובעיות שונות הקשורות אליהם (חסימה, דלף, מפרצת), כשישנה בעיה שקשורה לארובות העיניים (מבנים רגישים מאוד, וכל חבלה בהם עלולה להוביל לבלט עין, פזילה, הגבלה בתנועת העין, ראייה מטושטשת וכאבים), ובאופן כללי מצוקות רפואיות הקשורות למערכת העצבים (שכוללת כידוע את המוח ואת חוט השדרה).

גם בדיקות MRI לעוברים הן בדיקות רגישות מאוד. הממדים הזעירים של העוברים הופכים את הפענוח לאתגר של ממש, ובנוסף חשוב לזכור שכל פרט הוא קריטי להתפתחות תקינה בכל האספקטים. על-מנת לקבל את ההחלטות הנכונות במהלך הריון, ובכל מקרה של חשש לבעיה כלשהי, מומלץ לקבל חוות דעת שנייה.

עוד מידע תוכלו לקרוא אודות פענוח MRI הכנסו לקישור https://www.sec-opinion.com
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות