אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התעשייה

האלוף במיל' טל רוסו: "לאוכלוסייה בעזה אין מה להפסיד, הם מתחת לסף היאוש"

המועמד לכנסת מטעם מפלגת העבודה דיבר בוועידת התעשייה של כלכליסט: "גם אם ביבי ייבחר שוב, הוא לא יחזיק יותר משנה ורבע"

26.03.2019, 16:24 | דותן לוי

"אם ביבי ייבחר הוא ייפול תוך שנה-שנה ורבע, ויש לכך מספיק סיבות" - כך אמר היום (ג') האלוף במיל' טל רוסו, המתמודד כיום מטעם מפלגת העבודה על מקום בכנסת הבאה, בראיון שהעניק לעמיר קורץ בוועידת התעשייה של כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

האלוף במיל האלוף במיל' טל רוסו | צילום: עמית שעל האלוף במיל

על סבב הלחימה בעזה אמר רוסו: "יושבים בקבינט אנשים שאומרים שיש להם פתרונות קסם, אבל בסוף חייבים מדיניות וכרגע אין אף מופע קסם שמסיים את הבעיה של עזה. אנחנו נמצאים בסבב, ואני חושב שלא נכון לפתוח מערכה שבועיים לפני הבחירות, לייצר הרתעה ולכבוש את עזה - מה שלא עשית 10 שנים".

רוסו המשיך ואמר ש"בעוטף עזה סובלים מדי לילה במשך 18 שנה, והמדינה מתעוררת רק כשהטילים מגיעים למרכז. עזה היא סיר לחץ, וחייבים לשחרר לחצים. לאוכלוסייה שם אין מה להפסיד, הם מתחת לסף היאוש. אפשר לארגן פרויקטים כמו טיהור מים ובריכות חמצון, וביד השנייה להילחם בחמאס. אני מניח שההתלבטות של ביבי עכשיו היא: או שממשיכים את השקט או שממשיכים עם סיכול ממוקד, אבל אז צריך להיות ערוכים לכך שזה ימשיך".

על כך שהרמטכ"ל לשעבר והמועמד לראשות הממשלה היום, בני גנץ, התהדר בכך שחיסל את רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי, אמר רוסו: "אני נוטה שלא להיות עדיין פוליטיקאי. כשנכנסתי לפיקוד דרום החלטתי לסגור את ההגירה למדינת ישראל ולקחתי את כל הסמכויות; עבדתי מול כל משרדי הממשלה, ותוך שנתיים עשינו את זה. לגבי חיסולו של ג'עברי: עוד לפני צוק איתן תכננו או להביא אותו חי או לשחרר אותו מאיתנו. היו לנו מטרות: לסכל את מערך הפאג'ר ולסכל את ג'עברי. היה לזה גב של הרמטכ"ל ושל ראש הממשלה, אבל ג'עברי היה במצרים והיינו צריכים לחכות שהוא יצא".

רוסו סיפר שקיבל הצעות מכל המפלגות: "שנה לפני שאתה מסיים את תקופת הצינון אתה מקבל הצעות מכולם, אבל היה לי תירוץ שאני מצונן. לפני שנה היה לי תירוץ אחר, שאין בחירות באופק, ולפני חודשיים התירוצים הלכו והתמעטו והייתי צריך לקבל החלטה. ההחלטה הראשונה הייתה האם ללכת לפוליטיקה, היו לי עסקים שמאוד הצליחו וקבעתי שאני עוסק 50% מהזמן בפעילויות חברתיות בהתנדבות. הרגשתי שאני אזרח מצוין, אבל אני חושב שהמדינה נמצאת בסטגנציה כמעט בכל תחום - וזה הכריע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות