אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התעשייה

ניר ברקת: "הסיכוי שנשב עם גנץ בממשלה הוא אפס"

ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד לכנסת הבאה מטעם הליכוד, דיבר בוועידת התעשייה של כלכליסט: "נורא קל להתלהם. צריך לדעת להתמודד. אני סומך על שיקול דעתו של ראש הממשלה, מבוגר אחראי שמסתכל בעת הזו איך מובילים את מדינת ישראל בבטחה"

26.03.2019, 16:48 | דותן לוי

ניר ברקת ראש העיר ירושלים לשעבר והמועמד לכנסת הבאה מטעם הליכוד, עלה היום (ג') על הבמה בוועידת התעשייה של כלכליסט מיד אחרי גיסתו אלונה, ונשאל על ידי המראיין, כתב כלכליסט צבי זרחיה, איזה טיפ הוא יכול לתת לה כפוליטיקאית חדשה. "אני שמח שאנשים כמוה נכנסים לפוליטיקה והולכים אחרי התשוקה שלהם", השיב ברקת.

קראו עוד בכלכליסט

ניר ברקת, צילום: עמית שעל ניר ברקת | צילום: עמית שעל ניר ברקת, צילום: עמית שעל

על המצב הבטחוני בדרום אמר ברקת: "נורא קל להתלהם, לייצר הסלמה. ראיתי את ראש הממשלה במצבים לא פשוטים בירושלים. ראש הממשלה לא חושש לתקוף את האיראנים בסוריה, והוא מוכן לעמוד איתן לטובת ישראל. אני משוכנע שההרתעה תחזור. קשה לי לראות את תושבי הדרום סובלים כפי שהם סובלים. אני חושב שבמזרח התיכון צריך להיות רע עם הרעים וטוב עם הטובים. טרור נגד מדינת ישראל זה ביזנס לא משתלם, וצריך לדעת להתמודד. אני סומך על שיקול דעתו של ראש הממשלה, מבוגר אחראי שמסתכל בעת הזו איך מובילים את מדינת ישראל בבטחה".

על חקירות נתניהו אמר ברקת: "אני סומך על ראש הממשלה בניהול המדינה בדברים הרבה יותר מורכבים. אני חושב שהוא יכול. ראיתי אותו, בקבינט, בתקופת חקירות. בשיקול דעת, עושה עבודה טובה. מבחנתי אני רוצה לראות אותו מוביל את מדינת ישראל ואני אהיה לימינו".

גם בנוגע לפרשת המניות של נתניהו, החמיא ברקת לראש הממשלה: "אני לא מכיר את פרטי העסקה, אבל בן אדם שיש לו הבנה כלכלית ואינסטינקטים מצליח לפעמים. צריך אינסטיקנטים כלכליים, אבל דבר אחד ברור, ראש הממשלה מבין בכלכלה.

"אני חושב שכחלון היה שר אוצר לא טוב", הוסיף ברקת. "האוצר בראשותו עשה טעות, ובתקופתו הפריפריה לא זכתה לתעדוף לאומי כראוי. הוא רץ אחרי הביקושים במרכז והוא היה צריך להתעסק עם הביקושים בפריפריה ולהפוך את הגלגל, כך שהגולן, הנגב וירושלים יהיו מקומות שאנשים ירצו להגיע אליהם ולהשקיע".

אם גנץ ירכיב את הקואליציה תשבו איתו?

"אפס סיכוי. אני לא מאמין במנהיגות שלו, לא נוכל להשתתף בממשלה כזו".

ממפלגת כולנו נמסר בתגובה לדברי ברקת: "מדובר בהשמצות חסרות שחר מצד נציג האלפיון העליון, ראש עירייה שהתגאה בהורדת ירושלים בדירוג החברתי-כלכלי, ופגע בתושבי ירושלים במאבקים פוליטיים בדרך לפריימריז בליכוד. העובדות הן שבתקופת כחלון כשר האוצר, הפריפריה הצפונית, הדרומית והחברתית קיבלה תעדוף תקציבי, על ידי תקציבים ייעודיים ותקצוב דיפרנציאלי. תנופת הבנייה של מיזם מחיר למשתכן והסכמי הגג משנים את פני הדרום והצפון מקצה לקצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות