אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח תשקיע 300 מיליון שקל במתחם כורזין בגבעתיים צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

כלל ביטוח תשקיע 300 מיליון שקל במתחם כורזין בגבעתיים

חברת הביטוח יוצאת לעסקת ייזום נדל"ן שבמסגרתה תרכוש 70% מזכויות הבנייה של מחברת צמח המרמן, שתשמור לעצמה את חלק המגורים

27.03.2019, 06:54 | גולן חזני

עסקה גדולה לכלל ביטוח בתחום הייזום. ל"כלכליסט" נודע כי החברה תשקיע 300 מיליון שקל ברכישת 70% מהזכויות בקרקע לתעסוקה, מסחר וחניה במתחם כורזין בגבעתיים. צמח המרמן, חברת הנדל"ן שמחזיקה בזכויות המתחם תישאר עם 30%. הסכום שתשקיע כלל ביטוח כולל את בניית המתחם בשטח של 45 אלף מ"ר. את העסקה מוביל יוסי דורי, מנכ"ל כנף, זרוע ההשקעות של כלל ביטוח, וראש תחום הנדל"ן רז זלצמן. 

קראו עוד בכלכליסט

צמח המרמן רכשה את הקרקע מידי חברת מצלאווי בדצמבר 2017 ובשותפות עם אורוקום אסטרטגיות, שבבעלות אורן ואבי חלפון, תמורת 83.5 מיליון שקל.

מתחם כורזין, בדרום גבעתיים נמצא בסמיכות לשדרות אלוף דוד, על עורק התחבורה המרכזי המקשר את מחלף אלוף שדה לתל אביב. התוכנית, שחלה על כל אזור התעשייה, מאפשרת הגדלת זכויות בנייה תוך הוספת זכויות בנייה למגורים במגרשים בייעוד לתעסוקה ומסחר.

הפרויקט המתוכנן יכלול מגדל עם עירוב של מספר שימושים: שתי קומות מסחר, 26 קומות משרדים, 5 קומות מגורים שיכללו 50 דירות, חניון ציבורי ופרטי הכולל 500 חניות, ומבנה ציבור בשטח של 2,000 מ״ר.

שטח המתחם הוא כ־8 דונם והיקף ההשקעה בפרויקט יעמוד על כ־550 מיליון שקל. המכירה תכלול את החלקים תעסוקה, מסחר וחניות, בעוד חלק המגורים יוותר בשלמותו בידי צמח המרמן, שתחום ההתמחות שלה הוא מגורים.

בשנים האחרונות נכנסות חברות ביטוח לתחום הייזום בנדל"ן. כך למשל השתתפה חברת מגדל בבניית מגדל צ'מפיון של קבוצת אלייד, ומגדלי אלון יחד עם קבוצת בסר. כלל ביטוח השתתפה בעבר בבניית מגדל השחר יחד עם קלמן סופרין. בכלל מאמינים שהמתחם יזכה לביקוש מצד המגזר העסקי וימשוך שוכרים למגדלים נוספים שיוקמו בסביבה. העסקה צפויה להיחתם בימים הקרובים.

  

יוסי דורי, מנהל חטיבת ההשקעות בכלל, צילום: עמית שעל יוסי דורי, מנהל חטיבת ההשקעות בכלל | צילום: עמית שעל יוסי דורי, מנהל חטיבת ההשקעות בכלל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות