אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשדירי הבחירות של המפלגות: מיחזור סיסמאות ידועות - ורייטינג ברצפה צילום: עמית שעל

תשדירי הבחירות של המפלגות: מיחזור סיסמאות ידועות - ורייטינג ברצפה

נתניהו חוזר על משפט ישן המתגאה במחלפים ובכבישים אך לא רואה שהאזרחים תקועים בפקקים. גנץ לפיד מבטיחים להוסיף כספים למערכת הבריאות - אבל מאיפה? ואורלי לוי יוצאת לקרב על הכיסא של ליצמן

27.03.2019, 08:54 | צבי זרחיה

תשדירי הבחירות של המפלגות שהחלו אמש הם משעממים, לא מחדשים ופשוט מיותרים. שידורי התעמולה של המפלגות שודרו אמש במשך 62 דקות בשעות מאוחרות בלילה - בערוץ 13 החלו בשעה 23:10 ובערוץ 12 ב-23:30. מישהו באמת מצפה שהאזרח הישראלי ישאר מרותק למסך עד חצות כדי לצפות בשעה של תשדירים שאת מסריהם העיקריים כבר קיבל ברשתות החברתיות ובסלולר?

קראו עוד בכלכליסט

הרייטינג מלמד זאת: רק 261 אלף איש צפו יחד במשדרי התעמולה אתמול בשלושת הערוצים, קשת השיגה את הנתון הגבוה ביותר, 5.4%, למרות ששידרה בשעה המאוחרת ביותר, 23:30. רשת רשמה 3.1% בשעה 23.10, וכאן עם 0.9% בשעה 17:30. לשם השוואה, לפני 4 שנים פתיחת משדרי התעמולה הביאה למסך כ-390 אלף צופים.

אורן חזן, יו"ר צומת, יצא בתשדיר נגד גנץ והשמאל המזרימים משכורות למחבלים, ובסוף טען ש"ממשלת נתניהו היא שמאל חלש" ו"נתניהו זה שמאל".

הליכוד ליהק כצפוי את נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ שהרעיף מחמאות על נתניהו, כשצולם בפגישתו השבוע עם הנשיא האמריקאי. בליכוד התגאו בניסיונו המדיני ובפגישותיו עם מנהיגי עולם.

קלפי הצבעה, צילום: גיל נחושתן קלפי הצבעה | צילום: גיל נחושתן קלפי הצבעה, צילום: גיל נחושתן

בניגוד לאזרחי ישראל התקועים בפקקים, הליכוד התגאה בעשור הכלכלי-בטחוני המוצלח ביותר שהיה למדינה "התעסוקה בשיא, האבטלה בשפל, ישראל מעצמת סייבר, אני רואה כבישים, מחלפים רכבות והפערים הצטמצמו. נתניהו ימין חדש מצליח". כשנתניהו ייסע בכבישי ישראל בלי ה"צ'קאלקה" הכחולה אולי יגלה שבין המחלפים יש הרבה פקקים".

הליכוד טוען ש"לפיד גנץ יביאו אסון על הכלכלה" ונתניהו מצהיר "לא אתן לשום לחץ למנוע את הזרמת הגז לישראל. ישראל עצמאית". עם זאת, חבל שלא שמענו הכרזות נחושות על צמצום העומס בבתי החולים כאלה משר הבריאות נתניהו.

לעומתו, יו"ר גשר אורלי לוי שמתנדנדת סביב אחוז החסימה, הכריזה בתשדיר חביב שאם נהיה לשון המאזניים מי שירצה להרכיב את הממשלה החדשה יצטרך לאפשר לי לעשות מהפכה. היא גם הוסיפה בחיוך ש"אפשר להמשיך כרגיל עם ליצמן".

ב"כחול לבן" נראים 3 הרמטכ"לים לשעבר גנץ, יעלון ואשכנזי ויאיר לפיד משוחחים על הצלחותיהם הצבאיות, ותוקפים את נתניהו. בזירה הכלכלית יש חזרה על המצע "להיאבק ביוקר המחיה עם חוק חינוך חינם מאפס עד גיל 3 שיחסוך לכל משפחה אלפי שקלים בשנה, תוספת של 12.5 מיליארד שקלים ב-5 שנים למערכת הבריאות כשלא ברור מאיפה יבוא הכסף? וגם הקמת שתי חולים בצפון ובדרום - מהלך שכבר הוחלט עליו בעבר.

משה כחלון, מנסה לקושש מנדטים בזמן ש"כולם יריבו עם כולם". כחלון שידע בעבר צילומים טובים יותר מדבר (שוב) על סיוע להורים, לקשישים, ולחינוך ועל המהפכה החברתית" שאותה יוכל להמשיך רק אם יעבור את אחוז החסימה.

מפלגת העבודה חוזרת "לדרך" ומבטיחה להוריד את מחירי הדיור ויוקר המחייה, ואילו ש"ס מגייסת בפעם המי יודע את הרב עובדיה יוסף. הימין החדש ממקם את התשדיר "די לביזיון - בנט לביטחון"- תביעה מוכרת של המפלגה. ושקד שספגה ביקורת על תוכניתה לשינוי מערכת המשפט מבטיחה "תרגעו - רק התחלתי". רע"מ-בל"ד מנצלת את אמירתו של נתניהו מיום הבחירות ב-2015 שהערבים נוהרים בכמויות אל הקלפיות. תמר זנדברג מבטיחה להילחם למען השלום.

אביגדור ליברמן ממשיך להבטיח להטיל עונש מוות למחבלים, ומטבל בסרטון של מחבלים מהכלא שחוששים ממנו, ובנשימה אחת, בשפה הרוסית מבטיחים במפלגה לקבוע פנסיה מינימלית של 70% משכר המינימום. מה הם עשו בעניין בשנתיים וחצי שבה היו בממשלת נתניהו?

בצד כל אלה, היו גם תשדירים של מפלגות שלא מתקרבות בכלל לאחוז החסימה. כמו "הגוש התנ"כי", מפלגת יהודים ונוצרים.

התשדיר השלישי במספר אמש היה של מפלגת הפיראטים עם שיקופיות לבנה על רקע שחור: " כל אחד יקבל את המגיע לו" תשדיר שקט עם שיקופית בשחור לבן.

זה המקום לשאול: למה זה מגיע לנו? מדוע אזרחי ישראל צריכים לקבל את התשדירים הללו? הגיע הזמן לבטלם.

בהכנת הידיעה הצטרף רז שכניק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות