אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלית ירושלים מתמזגת לתוך מבני תעשיה; זבידה: "אין סיבה עכשיו שהחברה לא תיסחר כמו מקבילותיה" צילום: דור מנואל

כלכלית ירושלים מתמזגת לתוך מבני תעשיה; זבידה: "אין סיבה עכשיו שהחברה לא תיסחר כמו מקבילותיה"

בעלי המניות של כלכלית ירושלים יקבלו על כל מניה שבבעלותם 1.935 מניות של מבני תעשיה; השלמת המהלך תהפוך את החברה הממוזגת לבעלת הון עצמי של 4.5 מיליארד שקל ולחברת הנדל"ן החמישית בגודלה בשוק ההון - אחרי עזריאלי, מליסרון, אמות וגזית גלוב

27.03.2019, 14:54 | יניב רחימי

הדירקטוריונים של כלכלית ירושלים (החברה האם) ומבני תעשיה (החברה הבת) אישרו היום (ד') את תנאי המיזוג בין שתי החברות. המיזוג יבוצע ביחס החלפה של 1.935 - בעלי המניות של כלכלית ירושלים (החברה הנקלטת) יקבלו על מניה שבבעלותם 1.935 מניות של מבני תעשיה (החברה הקולטת).

קראו עוד בכלכליסט

לכלכלית ירושלים יש חוב סולו כלפי מחזיקי האג"ח בהיקף של כ-1.6 מיליארד שקל, והחוב הזה יעבור לחברה הממוזגת. יחס המיזוג גוזר שווי של 10.77 שקל למנית כלכלית ירושלים, בעוד שזאת סיימה את המסחר אתמול בשער של 11.13 שקל.

השלמת המהלך תהפוך את החברה הממוזגת לחברת הנדל"ן החמישית בגודלה בשוק ההון, אחרי עזריאלי, מליסרון, אמות וגזית גלוב. לפי המצגת של הקבוצה, ההון העצמי של החברה הממוזגת יהיה 4.5 מיליארד שקל.

דודו זבידה, צילום: דור מנואל דודו זבידה | צילום: דור מנואל דודו זבידה, צילום: דור מנואל

המיזוג כפוף למספר תנאים, לרבות אישור בעלי המניות של שתי החברות. זימון עם כתבי הצבעה צפוי להתפרסם במהלך 14 הימים הקרובים.

דודו זבידה שמכהן כמנכ"ל של שתי החברות אמר היום שהוא לא צופה התנגדות של המוסדיים למהלך "אין כאן בעל שליטה שאפשר לסחוט אותו, יחס ההחלפה מייצר הוגנות".

ביחס לנכסים של החברה אמר זבידה "בשנים האחרונות אנחנו מוכרים הרבה נכסים קטנים בשנת 2018 מכרנו נכסים בהיקף המצטבר של 395 מיליון ורשמנו רווח של 92 מיליון שקל. מכרנו מעל השווי בספרים יש כאן רווח לא קטן". זבידה מצביע גם על אפשרות להצפת ערך עתידית בנכסים שמתומחרים בשיעורי היוון גבוהים מאלו שהקבוצה מצליחה למכור.

"מהיום הראשון שלי בקבוצה לא האמנתי שהחברה יכולה להיות מפוזרת, אי אפשר לנהל חברות בחול בשלט רחוק. מאז שהגעתי ב-2012 המתווה שלי היה למכור נכסים בחו"ל, להקטין מינוף ולסדר את האג"חים", אמר זבידה שציין שהמיקוד של החברה הוא בישראל.

לדבריו, המשבר שקרה ב-2015 נובע מהבעיות במרילנד "אם לא היינו נערכים, היינו קורסים", אמר זבידה.

זבידה מעריך "אין סיבה שהחברה הממוזגת לא תסחר כמו המקבילות שלה. החברות המקבילות נסחרות בממוצע ביחס של 1.14 על ההון העצמי". נכון להיום כלכלית ירושלים נסחרת במכפיל של 0.88 על ההון העצמי, ומבני תעשיה במכפיל של 0.95.

את מבני תעשייה והוועדה הבלתי תלויה ייצגו בעסקה עוה"ד אודי אפרון שרית מוסאיוף ויותם ליפוביצקי אדלר ממשרד מ. פירון ושות'. את כלכלית ייצגו עוה"ד אברמי וול ואתיאל בן חיים ממשרד פישר בכר חן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות