אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם פינוי שדה דב יידחה בארבעה חודשים נוספים? צילום: עמית שעל

האם פינוי שדה דב יידחה בארבעה חודשים נוספים?

ועדת הפנים של הכנסת דורשת משרת המשפטים לכנס את ועדת השרים לחקיקה כדי שתאשר חוק שיביא לדחייה נוספת בפינוי השדה. המשמעות: פינוי השדה, שמתוכנן ל-1 ביולי, יידחה לפחות עד נובמבר

27.03.2019, 15:32 | נמרוד בוסו

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ יואב קיש פנה היום (ד') לשרת המשפטים איילת שקד שתכנס את ועדת השרים לחקיקה בראשותה, על מנת לחוקק חוק הקובע דחיה נוספת, בת ארבעה חודשים, בפינוי שדה התעופה דב בתל אביב. זאת, בעקבות דיון שערכה הוועדה שלשום, שבו שררה הסכמה בין סיעות הקואליציה והאופוזיציה, שיש לדחות את פינוי שדה התעופה פעם נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לבקשה היא חוות הדעת שכתב היועץ המשפטי לממשלהאביחי מנדלבליט לפיה מנוע שר הביטחון (ראש הממשלה בנימין נתניהו) - שבידיו הסמכות להחליט על דחיה נוספת – לעשות כן עד הבחירות. זאת מחשש כי שיקולי בחירות יילקחו בחשבון במסגרת ההחלטה.

במכתבו לשקד כתב קיש: "הוועדה רואה בסוגיית הפעלת שדה התעופה דב הוז הצבאי, סוגייה ביטחונית ברמה האסטרטגית הגבוהה ביותר כאשר משמעות סגירת שדה התעופה ללא בחינה יסודית ומעמיקה של הנושא עלולה לגרום לנזק אסטרטגי למדינת ישראל.

שדה דב, צילום: עמית שעל שדה דב | צילום: עמית שעל שדה דב, צילום: עמית שעל

"חברי הוועדה סבורים שעקב הנחיית היועמ"ש, לוחות הזמנים והבחירות - הבדיקה הביטחונית לא תתאפשר במגבלות לוחות הזמנים לפינוי המתוכנן ליום 1.7.19"

עוד כתב כי "לאור המצב הבטחוני והאירועים האחרונים מול לוחות הזמנים כפי שהוצגו בפני ועדת הפנים סבורים חברי הוועדה שעל הממשלה לפעול לדחיית סגירת השדה הצבאי לתאריך ה-1.11.19 ובכך לאפשר קבלת החלטות מושכלת בנושא חשוב ואסטרטגי זה. כיושבת ראש ועדת השרים לחקיקה אנו פונים אלייך גברתי השרה, לפעול עוד לפני הבחירות לחקיקה אשר תדחה את סגירת השדה הצבאי עד 1.11.19".

מסביבתה של שקד עדיין לא נמסרה תגובה לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
קשקשנים אינטרסטים
מה יקרה אם יפול טיל על נתב"ג. 10שנים לא מצאתם פתרון לישובים בעוטף עזה. החלטת בית המשפט עוברת מעל הראשים שלכם. ב-10 שנים היה אפשר לבנות כבר שדה תעופה חלופי בסופו של דבר שדה דב יפונה. מה אתם דוחים את הקץ מפעם לפעם ? אולי תתעשתו - אבוי לנו שגורל המדינה בידיים שלכם.
חנן  |  28.03.19
לכל התגובות