אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איום ראשון בתביעה נגד עיריית תל אביב בשל רשימת השמאים הסגורה צילום: נמרוד גליקמן

בעקבות חשיפת כלכליסט

איום ראשון בתביעה נגד עיריית תל אביב בשל רשימת השמאים הסגורה

בפניה לפני נקיטת הליכים, טוענת שמאית מקרקעין כי העירייה מונעת מיזמים להתקשר עמה, על אף שהיא נכללת במאגר השמאים המקובלים על העירייה. השבוע חשף "כלכליסט" כי עיריית תל אביב מחייבת יזמים הפועלים בעיר לבחור אחד מתוך שלושה שמאים, ובמחיר מופקע

27.03.2019, 17:50 | נמרוד בוסו

איום תביעה נשלח ביום ג' השבוע ללשכה המשפטית של עיריית תל אביב, עקב מדיניות "הרשימה הסגורה" של שמאי המקרקעין שמפעילה עיריית תל אביב, ואשר נחשפה השבוע על ידי "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

את הפנייה בטרם נקיטת הליכים שלחה שמאית המקרקעין הילה חי, שאותה ביקשה חברת "העיר החדשה" לשכור - אך סורבה על ידי עיריית תל אביב.

דרור הלוי מנכ"ל העיר החדשה, צילום: נמרוד גליקמן דרור הלוי מנכ"ל העיר החדשה | צילום: נמרוד גליקמן דרור הלוי מנכ"ל העיר החדשה, צילום: נמרוד גליקמן

כפי שפורסם לפני כחודש, דרש מינהל ההנדסה של עיריית תל אביב מחברת העיר החדשה, המקדמת פרויקט פינוי בינוי רחב היקף בשכונת נאות אפקה כי תשכור את שירותיו של אחד מתוך שלושה משרדי שמאים שהוכתבו על ידי העירייה לצורך הכנת טבלת איחוד וחלוקה. זאת, על אף שבידי החברה כבר היתה טבלה שכזו שנערכה על ידי משרד השמאים פז כלכלה.

כאשר פנתה החברה אל המשרדים שהוצעו על ידי העירייה, הופתעה לגלות כי התעריף המוצע על ידם גבוה משמעותית מהמקובל בשוק, ונע בטווח שבין 70 ל-250 אלף שקל. זאת, כאשר בידי החברה היו הצעות לביצוע העבודה במחירים נמוכים משמעותית של 20 עד 25 אלף שקלים, כולל מצד שמאים הנכללים ברשימת השמאים המאושרת ע"י עיריית תל אביב.

בעקבות התנהלות זו שלח עו"ד אלון פרנס בשם חי מכתב לפני נקיטת הליכים לעיריית תל אביב. מהמכתב עולה כי חי נכללת ברשימת השמאים המאושרים על ידי העירייה, אך לא נכללה ברשימה המצומצמת של שלושת השמאים שאותם חייבה העירייה.

"חוסר הסבירות בדרישת העירייה מהיזם עולה מכך שמרשתי היא בעלת יכולת, ידע מקצועי וניסיון שאפשרו לה להכלל במאגר השמאים עמם מתקשרת העירייה", כתב פרנס, "משמעות דרישות העירייה מהיזם היא שהעירייה אוסרת על היזם להתקשר עם מרשתי לביצוע עבודת השמאות. בכך נפגע חופש העיסוק של מרשתי ונגרמים לה חסרון כיס ופגיעה במוניטין". פרנס סיים את מכתבו בדרישה כי העירייה תשנה את מדיניותה ותאפשר לעיר החדשה לשכור את שירותיה של חי.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "הפנייה התקבלה בעירייה שלשום, היא נבדקת ומטופלת, ותשובה תינתן לפונים במישרין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות