אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד פתאל וגרושתו הדסה ניצלו את המומנטום ומכרו מניות ב-280 מיליון שקל צילום: יוני רייף

דוד פתאל וגרושתו הדסה ניצלו את המומנטום ומכרו מניות ב-280 מיליון שקל

התוצאות הכספיות החזקות שפירסמה הבוקר רשת בתי המלון הובילו לעניין מוגבר בקרב המוסדיים, שקפצו על המניות שהציעו השניים; המניות נמכרו בדיסקאונט של 3.1%; הצעד נועד להקטין את החזקותיהם בקבוצה כדי לעמוד בתנאי הסף של מדד ת"א 35

27.03.2019, 19:02 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בעל השליטה ברשת מלונות פתאל, דוד פתאל, מכר היום (ד') יחד עם גרושתו הדסה פתאל מניות בהיקף של מעל ל-280 מיליון שקל, בהפצה לגופים המוסדיים. הרשת פירסמה הבוקר דוחות כספיים חזקים והציגה צמיחה של 46% בהכנסות השנתיות ועלייה של 23% ברווח.

קראו עוד בכלכליסט


מניית פתאל רשומה בין היתר במדד הדגל של הבורסה בתל אביב, מדד תל אביב 35. המדד מתיר לחברות ציבוריות שנכללות בו נתח החזקות ציבור מינימלי של 20% בשנתיים הראשונות לרישומן בבורסה, ולאחר מכן השיעור המינימלי עולה ל-30%. פתאל החזקות נכנסה לבורסה בפברואר 2017. דוד פתאל החזיק לפני ההפצה ב-63.59% מהון המניות של הרשת. הדסה החזיקה ב-8.55%. שניהם מכרו יחד כ-700 אלף מניות המהוות כ-4.8% מהון המניות של החברה, בצעד שנועד להקטין החזקותיהם בכדי לעמוד בתנאי הסף של מדד הדגל בהמשך.

המוסדיים קפצו על המניות שהציעו השניים, והזרימו ביקושים ערים מאוד. נראה שהזוג לשעבר מנצל את העלייה הנאה של עשרות אחוזים במחירי המניה, מאז ההנפקה לפני שנה. ההפצה בוצעה בהובלת לידר הנפקות וברק קפיטל.
      

דוד פתאל והדסה פתאל, צילום: יוני רייף דוד פתאל והדסה פתאל | צילום: יוני רייף דוד פתאל והדסה פתאל, צילום: יוני רייף


      

הבוקר פירסמה רשת בתי המלון תוצאות כספיות חזקות, וההתרחבות המהירה באירופה והזינוק בהכנסות וברווחיות הובילו לעניין מוגבר בקרב הגופים המוסדיים.


המחיר שבהן הופצו המניות עמד על 400 שקל למניה, ונתן דיסקאונט של 3.1% למחיר שבו ננעלה מניית פתאל ביום שלישי. לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של הרשת, עלתה היום המניה ב-1.4%, כך שהדיסקאונט שבו הופצו המניות בדיעבד היה אף גדול יותר, אם מחשבים את נתוני סגירת המסחר אתמול. הוא עמד בסוף על 4.4%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות