אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"ארה"ב רוצה להגביל אותנו, אבל העולם אוהב את וואווי"

ריצ'ארד יו, מנכ״ל חטיבת מוצרי הצריכה של וואווי שמפתחת את מכשירי המובייל שלה, בשיחה עם "כלכליסט": "הממשל האמריקאי מנסה לשמור אותנו בחוץ, אבל העולם גדול"

28.03.2019, 08:38 | עומר כביר, פריז

ארה"ב רוצה להגביל את הפעילות של וואווי בקרב בנות בריתה, אבל מדינות אחרות בעולם אוהבות את יצרנית הסלולר  כך אמר ריצ'ארד יו, מנכ״ל חטיבת האלקטרוניקה הצרכנית של הענקית הסינית וואווי, בשיחה עם "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

יו דיבר במפגש עם עיתונאים לאחר אירוע השקה שהחברה ערכה השבוע בפריז, שבמהלכו חשפה את סמארטפון הדגל החדש שלה P30.

בימים אלו מנהלת וואווי, כמו שחקניות אחרות בתחום, מגעים עם שורת מדינות וספקיות סלולר לקבלת חוזה לפריסה רשתות סלולר מהדור החמישי בשטחן. על מאמצים אלו מעיבה ארה"ב, שפועלת לשכנע את בנות בריתה בעולם שלא לבחור בוואווי. ארה"ב עצמה בוחנת פתרונות דור חמישי מתוצרת אריקסון ונוקיה.

ריצ ריצ'ארד יו, השבוע. "יש לנו תביעה נגד ממשל ארה"ב" | צילוםףף בלומברג ריצ

ואולם לדברי יו, מאמצי ארה"ב לא פוגעים בחברה בהקשר זה. "ממשלת ארה"ב מנסה לשמור אותנו בחוץ, אבל המציאות היא שהמדינות האחרות אוהבות אותנו", אמר בתשובה לשאלת "כלכליסט".

יו התייחס גם לחרם של ארה"ב על פעילות החברה במדינה, שמונע ממנה לשווק מכשירים בשוק המובייל השני בגודלו בעולם, ולהשלכות שיש לכך על תוכניות ההתרחבות של וואווי השואפת להפוך ליצרנית המובייל הגדולה בעולם. "יש לנו תביעה נגד ממשלת ארה"ב, אתה יודע", אמר ל"כלכליסט". "מה שהם עושים זה לא בסדר. ממשלת ארה"ב עוברת על החוק, על החוקה. החוק אוסר עליהם למנוע מחברות מבחוץ להיכנס לעשות עסקים, אז יש לנו תביעה נגדם. אנחנו מוגבלים בגלל פוליטיקה בארה"ב, אבל גלובלית יש לנו שוק חזק. העולם גדול מדי, יש לנו פעילות משמעותית במזרח התיכון, באפריקה, באמריקה הלטינית, באירופה, באסיה, בסין. יש לנו צמיחה חזקה. יש 7 מיליארד אנשים בעולם".

יו דיבר גם על התגובה למייט X, הסמארטפון המתקפל שהחברה חשפה בפברואר בתערוכת המובייל בברצלונה: "קיבלנו פידבק טוב מאוד מצרכנים. היינו הראשונים בעולם שהכריזו שנעשה טלפון מתקפל, הרבה יותר מוקדם מהאחרים. אנחנו עובדים על זה כבר שלוש שנים. אם תשווה את הטלפון המתקפל שלנו לסמסונג, שלנו הרבה יותר טוב, העיצוב שלו הרבה יותר טוב. טלפון מתקפל עם ציר הוא מאוד יקר, אבל אני מאמין שהמחיר ירד כי טכנולוגיות מתבגרות ומבשילות. אני חושב שבשנה הבאה הוא יכול להגיע לרמת מחיר של אלף יורו. כל היצרנים המובילים ילכו אחרינו עם טלפונים מתקפלים".

וואווי היא יצרנית הסלולר השלישית בגודלה בעולם מבחינת נתח שוק, עם 16.1%, אחרי סמסונג ואפל - כך לפי נתוני חברת המחקר IDC בתום הרבעון האחרון של 2018. במהלך הרבעונים השני והשלישי אשתקד היא אף עקפה את אפל והיתה יצרנית הסמארטפון השנייה בגודלה בעולם. על רקע התחזקות היצרנית הסינית והיחלשות מתחרותיה הקוריאנית והאמריקאית, אנליסטים חוזים כי היא עשויה לעמוד במשימתה להפוך ליצרנית המובייל הגדולה בעולם כבר השנה.

בדרך לשם היא תצטרך להתגבר על חוסר הביטחון שהורגש היטב באירוע ההשקה. חלק ניכר מהאירוע הוקדש להשוואת המכשירים החדשים לסמארטפונים המתחרים מבית אפל וסמסונג - דבר שאפל אינה עושה לעולם וסמסונג רק לעטים רחוקות. נראה שבוואווי עדיין מרגישים שיש להם מה להוכיח כדי לשחק במגרש של הגדולים באמת. אבל כדי באמת להיות מספר 1 החברה צריכה להתחיל לחשוב כמו מספר 1.

הכותב היה אורח וואווי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות