אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטב מאוחר: היחידה המשטרתית לחקירת תאונות עבודה החלה לפעול

מוטב מאוחר: היחידה המשטרתית לחקירת תאונות עבודה החלה לפעול

יחידת פלס, שהוקמה לפני כארבעה חודשים, קיימה מבצע אכיפה בחריש, וסגרה שמונה אתרי בנייה, בין היתר של חברת חשמל

28.03.2019, 09:01 | בילי פרנקל

יחידת המשטרה "פלס", שהוקמה לפני כארבעה חודשים כדי להילחם במכת תאונות העבודה הקטלניות בכלל, ובענף הבנייה בפרט - החלה לפעול.

קראו עוד בכלכליסט

במבצע אכיפה ראשון שקיימה השבוע בעיר החדשה חריש סגרו השוטרים ופקחי משרד העבודה שמונה אתרי בנייה.

זאת לאחר שבשבוע שעבר נהרגו בחריש שלושה פועלי בניין בתאונות עבודה, ולאחר שבמענה לפנייה של ארגון קו לעובד לפי חוק חופש המידע, הודתה המשטרה כי היחידה המיוחדת לא חקרה עד היום אף לא תאונת עבודה אחת.

פעילות אכיפה בחריש פעילות אכיפה בחריש פעילות אכיפה בחריש

הפעילות כללה איתור הפרות חוקי הבטיחות בעבודה וסיכון חיי עובדים, תשאול בעלי תפקידים וחשודים בהפרות חוק ובחינת מסמכים ופנקסים באתרי הבנייה.

ב־75% מהאתרים שנבדקו בחריש נמצאו ליקויי בטיחות מהותיים והוצאו להם צווי סגירה, שמשמעותם הפסקת העבודות עד לתיקון הליקויים. עם האתרים שנסגרו נמנה אתר הקמת תחנת חשמל של חברת החשמל, המתבצע על ידי חברת שורה. בנוסף עוכב במקום מפעיל עגורן בחשד לזיוף מסמכים. אתר הבנייה של הפרויקט של עמותת חריש המאוחדת, בביצוע ש. שטרית הנדסה, נסגר גם הוא.

עוד נסגרו אתר לבניית 112 דירות בביצוע ע.ע אבו ראס בשכונת אור המזרח, פרויקט נוף גבעות חריש, בביצוע א. גברין, ופרויקט אוזן בחריש של האחים אוזן. לחברת קיסר הנדסה ופיתוח נסגרו שני אתרים – האחד לבניית קניון והשני לבניית פרויקט מגורים בשכונת המגף. נסגר גם אתר לבניית בית ספר יסודי ותיכון. בארבעה אתרים נוספים בעיר התגלו ליקויי בטיחות קלים והוצאו להם הערות ודרישות נקודתיות, שטופלו במקום. בנוסף עיכבו החוקרים עגורנאי בחשד לזיוף תעודות.

ממשרד העבודה נמסר: "פעילות זו מתבצעת במסגרת הגדלת האכיפה והפיקוח בחודשים האחרונים מצד מינהל הבטיחות במשרד העבודה, בשילוב גופים נוספים. זאת במטרה לשנות את תרבות הבטיחות הקלוקלת בענף הבנייה, בו העובדים נהרגים ונפצעים בתאונות עבודה בשיעורים גדולים בהרבה לעומת שאר הענפים במשק".

הממונה על זרוע העבודה במשרד העבודה, מרדכי אלישע, מסר: "נמשיך להגביר את האכיפה בשטח וננקוט את כל הפעולות הדרושות כדי שהקבלנים יפנימו ויישמו את נושא הבטיחות בראש סדר העדיפויות, ויפעלו בנחישות למנוע פגיעה בעובדים ובחיי אדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות