אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחיקה בהכנסות וירידה חדה ברווח התפעולי לבזק בינלאומי ב-2018 צילום: עמית שאבי

שחיקה בהכנסות וירידה חדה ברווח התפעולי לבזק בינלאומי ב-2018

ספקית האינטרנט והתקשורת הבינלאומית של קבוצת בזק רשמה ירידה של 2.4% בהכנסות שהסתכמו ב-370 מיליון שקל; הרווח התפעולי נחתך ב-30% ל-116 מיליון שקל

28.03.2019, 11:34 | חזי שטרנליכט

ספקית האינטרנט והתקשורת הבינלאומית, בזק בינלאומי, אמנם רשמה קיטון חד ברווח הנקי שלה בסיכום 2018, אך לאור חברות אחרות בקבוצת בזק כגון YES שסופגת הפסדים ורשמה מחיקה ענקית של מעל למיליארד שקלים, היא נראית כמו האחות היציבה באופן יחסי.

קראו עוד בכלכליסט

בזק בינלאומי רשמה יציבות בהכנסות שלה ברבעון האחרון, קיטון של 2.4% ל-370 מיליון שקל ובהמשך לירידה של 48% ברווח התפעולי וקיטון של 58% ברווח הנקי.

בחברה ציינו כי הקיטון בהכנסות ברבעון האחרון, נבע בעיקר ממכירת רישוי חד פעמית ללקוח עסקי בתקופה קודמת, כך שסך המכירות שנרשם ברבעון האחרון של 2017 היה חריג מעט לחיוב. בבזק בינלאומי מציינים כי מהירידה בהכנסות הושפעה גם מירידה בהכנסות משיחות בינלאומיות ומאירוע חד פעמי של מכירת פעילות מיקור חוץ של החברה.

עם זאת הסיפור הגדול בנתוני בזק בינלאומי הוא הירידה החדה ברווח התפעולי - וחיתוך של 30% ברמה השנתית שבה הסתכם הנתון ב-116 מיליון שקל.

לפי החברה הירידה ברווח התפעולי ברמה השנתית נבעה מהתאמת מבנה העלויות של החברה, בהתאם לירידה השנתית שנרשמה בהכנסות בשיעור של 9.5%. כמו כן, הקיטון במכירות ציוד פתרונות תקשורת וכן השחיקה בפעילות השיחות הבינלאומיות, השפיעו גם על מדדי הרווחיות.

בין הנתונים החיוביים בדו"חות בזק בינלאומי אפשר להצביע על תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בשנת 2018 שהסתכם בכ-300 מיליון שקל עליה של 8.3%. ברבעון הרביעי גדל התזרים ב-29% ל-106 מיליון שקל.

בזק, צילום: אוראל כהן בזק | צילום: אוראל כהן בזק, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות