אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזור התעשייה של מעלה אדומים יורחב ב-1,400 דונם ויהפוך לגדול ביותר מעבר לקו הירוק צילום: יחצ

בלעדי לכלכליסט

אזור התעשייה של מעלה אדומים יורחב ב-1,400 דונם ויהפוך לגדול ביותר מעבר לקו הירוק

לאחר אישור התוכניות יעמוד שטח התעשייה על 4,200 דונם. שר התעשייה אלי כהן שסייר במקום השבוע: "פיתוח התעשייה והמסחר ביו"ש בראש סדר העדיפויות של הממשלה"

28.03.2019, 14:08 | נמרוד בוסו

משרד העבודה והרווחה מקדם תוכנית להרחבת אזור התעשייה של מעלה אדומים, מישור אדומים, ב-1,400 דונם. בעקבות התוכנית צפוי אזור התעשייה להפוך לגדול ביותר מעבר לקו הירוק, ואחד הגדולים במטרופולין ירושלים. תוכנית הרחבה ראשונה בת 400 דונם אושרה לאחרונה בוועדת התכנון המקומית, וממתינה לאישור סופי בוועדה המחוזית במועצת תכנון עליונה בבית אל.

קראו עוד בכלכליסט

אזור התעשייה מישור אדומים, צילום: יחצ אזור התעשייה מישור אדומים | צילום: יחצ אזור התעשייה מישור אדומים, צילום: יחצ

כיום עומד שטחו של אזור התעשייה על 2,800 דונם. על פי התכנית, יורחב השטח ב-400 דונם נוספים, אשר בהם יינתנו זכויות של 260 אלף מ"ר של שטח תעשייה, וכ-84,000 מ"ר של שטחי מסחר משרדים ותעסוקה. המדובר בהרחבה ראשונה, מתוך סך של כ-1,400 דונם הרחבה שמתוכננת בשנים הקרובות, אשר יביאו את שטחו הכולל ל-4,200 דונם.

אלי כהן שר הכלכלה בביקור במישור אדומים אלי כהן שר הכלכלה בביקור במישור אדומים אלי כהן שר הכלכלה בביקור במישור אדומים

על אישור התוכנית הודיעו השבוע שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן (כולנו) וראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל, בעת ביקורו של כהן באזור התעשייה של היישוב. במהלך הביקור נפגש כהן עם תעשיינים ויזמי נדל"ן הפועלים באזור התעשייה.

לדברי כהן, "תמיכה בפיתוח התעשייה והמסחר באזור מעלה אדומים הינה חלק מהמחויבות הממשלתית ונמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד דואג למתן מענקים ממרכז ההשקעות וכן להקצאות קרקע לתעשייה. מעבר לתמיכות הכספיות, פועל המשרד לסייע בהסרת חסמים והקלות ברגולציה ובאיתור משקיעים לפיתוח התעשייה והתעסוקה".

בין אנשי העסקים שנפגשו עם כהן היה חנוך קס, בעלי קאס גרופ המקימה במתחם את קניון "דיזיין סיטי", המתמקד בעיצוב הבית. לדבריו, "ירושלים צפויה לעבור בשנים הקרובות מהפכה צרכנית הנובעת מעלייה משמעותית בהיקפי הבנייה בכל אזור ירושלים ויישובי הסביבה. הפעילות המאומצת של הממשלה לאישור תכניות ענק לבנייה למגורים תוביל לבנייה מאסיבית של דירות באזור, ובהתאם לכך לביקוש גדול מאוד לשטחי מסחר ותעסוקה. אני שמח על כך שהממשלה, ובהם שר הכלכלה אלי כהן, תומכים בהקמת מרכז עסקים גדול ומשמעותי במישור אדומים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות