אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצ'אנגי ועד ציריך: אלה נמלי התעופה הטובים ביותר בעולם ל-2019 צילום: גטי

מצ'אנגי ועד ציריך: אלה נמלי התעופה הטובים ביותר בעולם ל-2019

אסיה מככבת עם שבעה נמלי תעופה בעשירייה הראשונה; ומי המצטיינים באירופה?

28.03.2019, 22:14 | שירות כלכליסט
מה הופך שדה תעופה לאחד "הטובים בעולם"? מתקנים היי-טקיים? סגל ידידותי? פינוקים מיוחדים? שירותי הגירה מהירים?

על פי פרסי ה-Skytrax World Airport Awards, להיות שדה תעופה מוביל משמעו לפעול כל הזמן כדי להשתפר, לחדש ולהרשים. עד כה ב-2019, ובפעם השביעית ברציפות, הזוכה בתואר שדה התעופה הטוב בעולם הוא שדה התעופה צ'אנגי שבסינגפור, וההכרזה מגיעה בדיוק במועד לקראת פתיחת מסוף ה-Jewel Changi Terminal שמתוכננת לאפריל.

שדה תעופה צ שדה תעופה צ'אנגי | צילום: גטי שדה תעופה צ

"זהו בהחלט הישג נהדר עבור שדה התעופה צ'אנגי, וזכייתו בתואר ממשיכה להדגיש את הפופולריות שלו בקרב נוסעים בין לאומיים", אמר אדוורד פלייסטד, מנכ"ל Skytrax.

התואר היוקרתי הוענק במסגרת יריד ה-Passenger Terminal Expo 2019 שנערך בלונדון.

פרסי שדות התעופה העולמיים של סקייטרקס מוענקים על פי הצבעת הלקוחות בסקר שביעות רצון עולמי לשדות תעופה. לצד הכתרת עשרת שדות התעופה הטובים בעולם, מעניקה סקייטרקס פרסים גם בקטגוריות כמו שדות תעופה מחוזיים, הסגל הטוב ביותר, שירותי ההסעדה ושירותי המטען הטובים ביותר, ושדה התעופה הנקי ביותר.

שדה התעופה צ'אנגי שבסינגפור ידוע בזכות הגג שלו שמכיל בריכת שחייה, שני בתי קולנוע שפועלים 24 שעות ביממה, ואתרי הקניות שלו. כשטרמינל Jewel Changi ייפתח, השדה יהפוך גם לביתו של מפל המים המלאכותי הגבוה בעולם שמצוי בתוך מבנה.

למקום השני הגיע שדה התעופה הבין לאומי של טוקיו – האנדה, שעלה מקום אחד לעומת 2018. הוא זכה גם בתואר שדה התעופה המקומי הטוב בעולם, ושדה התעופה הנקי בעולם. למקום השלישי הגיע שדה התעופה הבינ"ל אינצ'און, שהחליף מקומות עם האנדה. הוא זכה גם בתואר שדה התעופה הטוב בעולם למעבר לטיסות המשך.

נמל התעופה האנדה , צילום: גטי אימג נמל התעופה האנדה | צילום: גטי אימג'ס נמל התעופה האנדה , צילום: גטי אימג

שדה התעופה היפני נריטה נכנס השנה לראשונה לעשירייה הפותחת, וכבש את המקום התשיעי. הוא מפורסם במסלול ההליכה המוזר שנמצא בטרמינל 3 שלו, והוא אחד משלושה שדות תעופה יפנים שהגיעו לעשירייה הראשונה (שדה התעופה המרכזי הבינ"ל של יפן הגיע למקום השישי).

שדות תעופה אסייתיים שולטים למעשה בעשירייה הראשונה – עם שדה התעופה של הונג קונג במקום החמישי. שדה התעופה של פרנקפורט לא נכנס השנה לעשירייה הראשונה, אחרי שזכה במקום העשירי בשנתיים האחרונות.

נמל התעופה הונג קונג , צילום: Arup נמל התעופה הונג קונג | צילום: Arup נמל התעופה הונג קונג , צילום: Arup

שדה התעופה צ'אנגי קיבל גם את פרס מלון שדה התעופה הטוב ביותר, הודות לקראון פלאזה צ'אנגי שמצוי בו ומתקני הפנאי שהוא מכיל.

אולי בשנה הבאה, כאשר הצ'אנגי ג'וול כבר יפעל, יהיה לו סיכוי לזכות בתואר הטרמינל הטוב בעולם, אך נכון לעכשיו טרמינל 5 בשדה התעופה הית'רו בלונדון קיבל את הפרס.

שדה התעופה חמאד שבקטאר הגיע למקום הרביעי. הוא ידוע בהיותו שקט וחף משימוש במערכת הכריזה – למעט התפילות שמושמעות בו חמש פעמים ביום. הוא מכיל גם אוסף אמנות יוצא דופן.

הית הית'רו | צילום: שאטרסטוק הית

שדות תעופה אמריקאים לא דורגו גבוה השנה, אך שדות התעופה של יוסטון קיבלו ציון לשבח על אתרי האינטרנט שלהם ושירותיהם הדיגיטליים. שדה התעופה ציריך צוין לשבח בזכות מעבר הנוסעים המהיר בו, ושדה התעופה של הונג קונג זכה בפרס ההסעדה הטובה ביותר.

פלייסטד אמר ששדות התעופה משתפרים בכל הקטגוריות, בעיקר עקב החשש מחוות דעת שליליות של נוסעים. "כולם כיום ממהרים להשמיע ביקורת, בין אם במדיה החברתית, בין אם מישהו נתקע בביקורת ההגירה או במכס (כך במקור – רועי)", הוא אמר ל-CNN. "שדות התעופה הרבה יותר מעודכנים כיום בכל הקשור לתלונות נוסעים, והם מבינים את הנזק שזה עשוי גרום למוניטין שלהם". הוא אמר ששיפורים רבים עומדים להכנס לשימוש הודות לאוטומציה, במיוחד בכל הקשור למשך הזמן שהנוסעים מבלים בתורי הביטחון או ההגירה. "בשנה האחרונה הדגש הוא על טכנולוגיית מידע, ביומטריה, עיבוד, והשאלה כיצד להאיץ ולהקל את התהליך". הסיבה לדבריו היא בעיקר אינטרסים כלכליים ולא רווחת הנוסעים. "הם רוצים שהנוסעים בשדה התעופה יקנו אוכל, משקאות, בגדים, ולא יעמדו 20 דקות בתור לבדיקת הביטחון. זו תמיד חרב פיפיות".

אלה עשרת שדות התעופה הטובים בעולם:

1. שדה התעופה צ'אנגי – סינגפור

2. שדה התעופה האנדה – טוקיו, חפן

3. שדה התעופה אינצ'און – סיאול, דרום קוריאה

4. שדה התעופה חמאד – דוחא, קטאר

5. שדה התעופה הבינ"ל הונג קונג

6. שדה התעופה המרכזי של יפן – מפרץ איזא, יפן

7. שדה התעופה מינכן - גרמניה

8. שדה התעופה הית'רו – לונדון

9. שדה התעופה נריטה – טוקיו, יפן

10. שדה התעופה ציריך - שווייץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות