אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: מינהל התכנון מגבש תוכנית אסטרטגית לשטחי תעסוקה צילום: ניב קנטור

לראשונה: מינהל התכנון מגבש תוכנית אסטרטגית לשטחי תעסוקה

התוכנית קובעת בנייה של 1.5 מיליון יחידות דיור במהלך 21 השנה הקרובות, תוך מתן מענה תעסוקתי בהתאמה לגידול הדמוגרפי והתמורות החברתיות, כלכליות העתידיות. התוכנית תוצג בפני המועצה הארצית לתכנון ובנייה בשבוע הבא

28.03.2019, 16:55 | בילי פרנקל

מינהל התכנון במשרד האוצר מכין בימים אלו תוכנית אסטרטגית לשטחי תעסוקה לשנת 2040, שנועדה לגבש את העקרונות לתכנון העתידי של שטחים אלו. במסגרת זו מתבצעת לראשונה עבודה בששת מחוזות התכנון האזוריים הכפופים למינהל התכנון, במסגרתה הם בוחנים את הכשלים בתכנון שטחי התעסוקה בעבר ואילו שטחי תעסוקה לא מומשו עד היום.

קראו עוד בכלכליסט

מנהלת מינהל התכנון דלית זילבר, צילום: ניב קנטור מנהלת מינהל התכנון דלית זילבר | צילום: ניב קנטור מנהלת מינהל התכנון דלית זילבר, צילום: ניב קנטור

התוכנית, שנמצאת עדיין בחיתוליה, תוצג בפני המועצה הארצית לתכנון ובנייה בשבוע הבא, במסגרת הצגת התוכנית האסטרטגית לדיור. ברקע, נמצאת הביקורת הציבורית הגדולה על היעדר תכנון שטחי תעסוקה ותשתיות במסגרת התוכנית האסטרטגית לדיור של הממשלה. התוכנית קובעת בנייה של 1.5 מיליון יחידות דיור במהלך 21 השנה הקרובות ברחבי הארץ, ובסך הכל תכנון של 2.6 מיליון יחידות דיור בפרק זמן זה.

מטרת העל של התוכנית האסטרטגית לתעסוקה, כפי שמצוין במסמך שהוכן במינהל התכנון, היא "מתן מענה תעסוקתי מיטבי, איכותי ומגוון בהתאמה לגידול הדמוגרפי, סביבות החיים השונות, ותמורות חברתיות כלכליות וגיאוגרפיות עתידיות". במסגרת זו הכוונה היא לתכנן שטחים לשימושי תעסוקה ומסחר שונים, בהם שירותים ציבוריים, תעשייה כבדה, תעשייה קלה ומלאכה, תעשיית עתירת ידע ומרכזים לוגיסטיים.

 מחוז תל אביב מחוז תל אביב  מחוז תל אביב

עוד מצוין כי התוכנית נועדה להתאים את תכנון שטחי התעסוקה לשינויים ולתמורות בישראל ובעולם, כולל משיכת תעסוקה מהשוק העולמי. במסגרת זו מתוכנן להתאים את התכנון לביקושי התעסוקה בכל מחוז בהתבסס על תחזיות עתידיות, ויצירת תעסוקה איכותית ומתגמלת למנעד רחב של אוכלוסייה - בדגש על אוכלוסייה עם שיעור השתתפות נמוך בשוק התעסוקה.

במסגרת התוכנית הכוונה היא גם לתכנן שטחי תעסוקה בקרבה לסביבת המגורים ובאופן שיאפשר להגיע אליה באמצעות חלופות לרכב הפרטי, וכן לחזק את מרכזי הערים באמצעות יצירת אזורים עם עירוב שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה.

מחוז מרכז מחוז מרכז מחוז מרכז

מחוז ירושלים מחוז ירושלים מחוז ירושלים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות