אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגי סין וארה"ב נפגשים בבייג'ינג; יועץ טראמפ: "לא מתכוונים לוותר על המקל" צילום: שאטרסטוק

נציגי סין וארה"ב נפגשים בבייג'ינג; יועץ טראמפ: "לא מתכוונים לוותר על המקל"

שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין ונציב הסחר האמריקאי רוברט לייטיזר נפגשו עם סגן ראש הממשלה הסיני ליו הא; אתמול אמר ראש הממשלה הסיני לי קקיאנג שבכוונת בייג'ין להרחיב דרמטית את הגישה לשוק המקומי עבור בנקים זרים וחברות ביטוח

29.03.2019, 11:07 | שירות כלכליסט

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר היום כי היתה לו "פגישת עבודה פרודוקטיבית" ערב קודם בבייג'ין, ופתח בכך יום נוסף של שיחות שמטרתן לפתור את סכסוך הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

מנוצ'ין ונציב הסחר האמריקאי רוברט לייטיזר מבקרים בבירה הסינית לפגישות הישירות הראשונות בין שני הצדדים מזה שבועות, לאחר שכבר לא עמדו בדד-ליין שקבעו הנשיאים טראמפ ושי - חתימת הסכם עד סוף מרץ.

"היתה לנו פגישת עבודה מאוד פרודוקטיבית אתמול בלילה, ואנו מצפים לפגישה היום", אמר מנוצ'ין כשעזב את בית המלון שלו בדרכו לפגוש את סגן ראש הממשלה הסיני ליו הא, שנחשב לאיש החשוב במדינה בכל הנוגע למדיניות הכלכלית ואשר אמור לבקר בוושינגטון בשבוע הבא כדי המשיך בשיחות.

בשנה שעברה הטיל טראמפ מכסים על סחורות סיניות בהיקף של 250 מיליארד דולר בניסיון לאלץ את בייג'ין לשנות את שיטות הסחר שלה עם שאר העולם, ולפתוח את השוק ליותר חברות אמריקאיות. בתגובה הטילה סין מכסים משלה על מוצרים אמריקאיים.

סטיבן מנוצ סטיבן מנוצ'ין | צילום: רויטרס סטיבן מנוצ

אתמול אמר ראש הממשלה הסיני לי קקיאנג שבכוונת בייג'ין להרחיב דרמטית את הגישה לשוק המקומי עבור בנקים זרים וחברות ביטוח, וחיזק בכך את ההשערה שסין תכריז בקרוב על חוקים חדשים שיאפשרו לחברות פיננסים זרות להרחיב את פעילותן במדינה.

היועץ הכלכלי של הבית הלבן לארי קודלוו אמר שארה"ב עשויה לבטל כמה מהמכסים אם תושג עסקה, אך להשאיר בתוקפם אחרים כדי לוודא שבייג'ין עומדת בה.

"אנחנו לא מתכוונים לוותר על המקל", הוא אמר לכתבים בוושינגטון אתמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות