אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט מאשר: "יש האטה בקצב הצמיחה, זו מגמה כמעט מובהקת" צילום: רויטרס

באפט מאשר: "יש האטה בקצב הצמיחה, זו מגמה כמעט מובהקת"

המיליארדר התייחס לחשש מפני מיתון שעומד בפתח, על רקע היפוך התשואות באגרות החוב בארה"ב. למרות ההאטה, באפט הבהיר כי איננו מודאג: "גם אם היתה נורה אדומה מהבהבת עדיין היינו ממשיכים להשקיע באותה דרך"

29.03.2019, 20:36 | שירות כלכליסט

המיליארדר וורן באפט מאשר כי הצמיחה הכלכלית בארה"ב איבדה את התנופה לאחרונה. "אכן נראה שקצב צמיחת הכלכלה האט", אמר יו"ר ומנכ"ל חברת ברקשייר האת'וויי ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

"הייתי אומר בזהירות שהמגמה הזאת כמעט מובהקת, אבל לא מעבר לכך". באפט ציין שההאטה ב-BNSF, חברת הרכבות שבבעלות ברקשייר, שולחת איתותים של צמיחה מואטת, אך הוסיף שחלק מהמידע עשוי להיות מושפע מגורמים עונתיים, כמו מזג האוויר.

וורן באפט באסיפת בעלי המניות של ברקשייר במאי 2018, צילום: רויטרס וורן באפט באסיפת בעלי המניות של ברקשייר במאי 2018 | צילום: רויטרס וורן באפט באסיפת בעלי המניות של ברקשייר במאי 2018, צילום: רויטרס

דבריו מגיעים על רקע חשש גובר והולך מכך שהצמיחה הכלכלית בארה"ב עשויה להיעצר. הדבר הוסיף לתנודתיות של שוק המניות והוריד את תשואות האוצר. התשואה לעשר שנים שמשמשת חיווי לתהליכים כלליים יותר ירדה בין לילה לרמתה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2017. הפער שבין תשואות אגרות החוב לעשר שנים ולשלושה חודשים הפך לאחרונה לשלילי, וגרם למה שקרוי הפיכת עקומת התשואות (yield-curve inversion). התנהגות כזאת של תשואות האג"ח נתפסת על ידי המשקיעים כסימן לכך שמיתון אולי עומד בפתח.

באפט אמר כי איננו מודאג, ועם זאת אישר ש"אכן נראה שיש האטה. אני לא מאמין שיש היפוך מגמה, אבל מה שמשתקף מכל העסקים, ובמיוחד מעסקי הרכבות, זה שהכלכלה צומחת בקצב איטי יותר".

למרות זאת, לדבריו "זה לא משנה שום דבר בפעילותנו. גם אם הייתה נורה אדומה מהבהבת, עדיין היינו ממשיכים להשקיע באותה דרך", כך באפט. הוא חזר גם על המנטרה הקבועה שלו שארה"ב היא המקום הטוב ביותר להשקעות. "אני ממליץ להמר על אמריקה. אלוהים בירך את אמריקה", סיכם באפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
רעידת אדמה כלכלית בישראל
עוד שבועיים בערך יתקבלו תוצאות קידוח בכריש ויתכן ויתגלה נפט. במקרה כזה כל חברות הגז הטבעי יגיבו בעוצמה .במיוחד חברות שיש להם רשיונות קידוח . כי אם בכריש מתחת לגז יש נפט אז סביר מאוד שיש נפט גם בליויתן וגם בתמר . לדעתי כדאי להמר על מניות הגז ולחכות שבועיים.
אבי  |  30.03.19
5.
יצא לי לעבוד עם אמריקאים, אירופאים
סינים, קוראנים, יפנים, ועוד... באופן אישי אני מרגיש שהתעשיה בארה"ב היא על גלגל תנופה אדיר שכבר אין בו כח. אופן ניהול הפרויקטים, רמת ההנדסה, רמת כח האדם ביחס לגובה המשכורת(אם בכלל מצאת כח אדם) ... לא מצדיק יצור או פיתוח כלשהו בארה"ב... וזה בניגוד ללפני 20 ו 30 שנה...
אני  |  30.03.19
3.
למספר 2- השקעות לטווח ארוך עובדות מאז השפלה הכלכלית הגדול.
בניגוד לכל מיני משקיעים בסנט וחצי, באפט לא מתיימר להיות מסוגל לחזות משברים כלכליים עם כל מיני שקרי ניתוחים טכניים. חברה שהיא השקעה טובה- תהיה השקעה טובה בשיא הבועה, בשיא השפל ובמה שביניהם. בינתיים (=מאז השפל הכלכלי הגדול בתחילת שנות ה-30) כל פעם שהייתה קריסה בבורסה- היא התאוששה תוך שנים ספורות. ולכן, לכל מי שלא יודע לחזות מתי הבורסה תקרוס (ואף אחד לא יודע לחזות מתי הבורסה תקרוס)- ההשקעה הטובה ביותר היא פשוט לא למכור אף פעם. היופי בבורסה הוא שמחירי המניות הם שיקוף ישיר של כמה אנשים חושבים שכדאי להם למכור או לקנות. לכן, כלל האצבע הוא שתמיד הכי הרבה אנשים יחשבו שכדאי לקנות בשיא, והכי הרבה אנשים יחשבו שכדאי למכור בשפל.
מישהו  |  30.03.19
לכל התגובות