אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הסעודים פרצו לטלפון של ג'ף בזוס והוציאו ממנו מידע פרטי" צילום: איי אף פי

"הסעודים פרצו לטלפון של ג'ף בזוס והוציאו ממנו מידע פרטי"

מומחה המשמש יועץ לבזוס בתחום ביטחון המידע טוען כי הטלפון הפרטי של מנכ"ל אמזון נפרץ ע"י סעודיה; ברקע: הכיסוי האינטנסיבי שהעניק "וושינגטון פוסט" שבבעלותו לפרשת רצח העיתונאי חשוקג'י

31.03.2019, 08:58 | שירות כלכליסט

אתר ה-Daily Beast פרסם אתמול מאמר מאת מומחה ביטחון המידע גאווין דה בקר, בו טוען האחרון שהטלפון הפרטי של ג'ף בזוס מנכ"ל אמזון נפרץ ע"י סעודיה, שגנבה ממנו מידע.

קראו עוד בכלכליסט

בזוס שכר את דה בקר כדי לחקור כיצד השיג ופרסם ה-National Enquirer הודעות טקסט אינטימיות ששלח מנכ"ל אמזון לפילגשו, מגישת הטלוויזיה לורן סנצ'ז.

ג ג'ף בזוס ולורן סאנשז המאהבת שלו | צילומים: איי פי , גטי אימג'ס ג

בפוסט שפרסם בפברואר טען בזוס שהמוציאה לאור של הנשונל אנקוויירר, חברת AMI, סחטה אותו כשאיימה לפרסם תמונות אינטימיות שלו אם לא יצהיר פומבית שפרסומי הצהובון לגביו אינם מונעים פוליטית. AMI טענה שפעלה על פי החוק כשדיווחה על בזוס.

דה בקר אמר ש"חקירתו העלתה בביטחון רב, שהסעודים פרצו לטלפון של בזוס וחילצו ממנו מידע פרטי." ועוד אמר החברה האם של הנשיונל אנקוויירר, AMI, דרשה ממנו שיכחיש כל ראייה לפריצה אינטרנטית בהליך איסוף המידע שלה".

בזוס הוא גם בעליו של עיתון הוושינגטון פוסט, שפרסם כתבות ביקורתיות רבות על ממשל טראמפ והממשלה הסעודית. באוקטובר נרצח עיתונאי העיתון ג'מאל חשוקג'י בקונסוליה הסעודית באיסטנבול, מה שהצית זעם בין לאומי נגד ריאד.

"כמה אמריקאים יופתעו לדעת שהממשלה הסעודית הייתה מאוד עסוקה בלפגוע בבזוס מאז אוקטובר, כשהפוסט החל בכיסוי האינטנסיבי של רצח חשוקג'י," אמר דה בקר. הוא המשיך ואמר שלא ברור האם AMI הייתה מודעת לפרטים, אך גם הצביע על מה שהוא כינה היחסים הקרובים בין יו"ר AMI דייוויד פקר והממשלה הסעודית.

סעודיה הכחישה בעבר שהיא מעורבת בכיסוי של הנשונל אנקוויירר את בזוס. "זה עניין בין שני הצדדים, ולנו אין כל קשר אליו," כך אמר עאדל אל-ג'ובייר, שר החוץ הסעודי ל-CBS בפברואר. דה בקר אמר שתוצאות חקירתו הועברו לפקידי הממשל הפדרלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות