אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טעות טכנית חריגה הובילה לדיווח של דו"חות סטרווד תחת שמה של סילברסטין צילום: בלומברג

טעות טכנית חריגה הובילה לדיווח של דו"חות סטרווד תחת שמה של סילברסטין

טעות אנוש גרמה לשימוש מוטעה במכשור הזיהוי של החברות - לאחר 20 דקות נשלח הדוח מחדש תחת המסגרת הנכונה של סטרווד אך טרם הוסר מהדיווחים של סילבורסטין

31.03.2019, 12:10 | חזי שטרנליכט

שוק ההון התל אביבי הוא שבע תקלות מסוגים שונים, אבל הבוקר התרחש בלבול חריג שנוגע לפרסום מוטעה דרך מערכת המאי"ה (מערכת פרסום ההודעות לבורסה).

במשרד עורכי הדין פישר בכר חן וול אוריון, נעשה שימוש שגוי בקובץ, באופן ששלח את הדוחות הכספיים של סטרווד כהודעה של חברת סילברסטין. במסגרת הפרסום תחת המסגרת של סילברסיין צויין עם זאת שאין מדובר בדוחות החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

כדי לדווח לבורסה, נעשה שימוש במפתח מיוחד, המכונה 'טוקן' - מדובר בדיסק און קי שבמאמצעותו ניתן להזדהות במחשב בתור החברה הציבורית השולחת, ואז לשגר את הדיווח. במקרה זה הועבר כל הנראה קובץ הדוחות של סטארווד באמעות הזדהות ב'טוקן' כסילברסטין, מה שהוביל לבלבול. כ-20 דקות לאחר המשלוח לבורסה, יצא דיווח מחודש של דוחות סטרווד  תחת המסגרת הנכונה של החברה

מדובר בטעות אנוש של עובד שנעשתה בתום לב, אך יחד עם זאת, משקיעים מבולבלים שפנו ל"כלכליסט" התקשו עדיין להבין את הסיבה לתקלה. בשלב זה מתקיימים מגעים להסרת הדיווח מהכותר של חברת סילברסטין. 

סילברסטין נחשבת לאחת החברות המוערכות בקרב חברות הנדל"ן האמריקאיות, המכונות חברות BVI (שהתאגדו באיי הבתולה הבריטיים), יש לה סדרת אג"ח בודדה (א') בתשואה לפדיון של 3.4%, שנותרו ממנה 818.5 מיליון שקל לפירעון. סטרווד ווסט, זרוע הקניונים של קבוצת סטרווד, גם מחזיקה באגרת חוב בודדה שמחירה עולה הבוקר ב-10% על רקע הדו"חות שלה, אך התשואה שלה טרם הפרסום הבוקר עמדה על 25.2%.

התקלה הטכנית בדיווח אולי לאקונית והשפעתה אם בכלל, זניחה על המשקיעים, אך היא מצטרפת לסדרה של טעויות שנפלו בהתנהלותן של חברות BVI. בחודשים האחרונים דיווחו חברות BVI שונות שכספים שנמשכו מהן בשוגג מצאו דרכם לחשבונות של חברות שנמצאות בידי בעלי השליטה. הטעויות תוקנו בטווחי זמן שונים והכספים הוחזרו בתוספת ריבית.  

לארי סילברסטין בעל השליטה בסילברסטין , צילום: בלומברג לארי סילברסטין בעל השליטה בסילברסטין | צילום: בלומברג לארי סילברסטין בעל השליטה בסילברסטין , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות