אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: יותר מ-6 מיליון חתימות על עצומה הקוראת לשקול מחדש את הברקזיט צילום: איי פי

בריטניה: יותר מ-6 מיליון חתימות על עצומה הקוראת לשקול מחדש את הברקזיט

זאת, יום וחצי לאחר שהבריטים היו אמורים להיפרד מהאיחוד האירופי; מדובר בעצומה הפופולרית ביותר שהוגשה עד היום לאתר הפרלמנט - שמתכוון לדון בה מחר. האישה העומדת מאחוריה: ספגתי איומים ברצח

31.03.2019, 16:47 | שירות כלכליסט

העצומה הקוראת לממשלת בריטניה לבטל את סעיף 50 ולשקול מחדש את תוכנית הברקזיט צברה למעלה מ-6 מיליון חתימות, יום וחצי לאחר שבריטניה הייתה אמורה להיפרד מהאיחוד האירופי. מספר החותמים עבר את רף החמישה מיליון ביום ראשון שעבר, והפך בכך את העצומה לפופולרית ביותר שהוגשה עד היום לאתר האינטרנט של הפרלמנט.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנה של מתנגדי הברקזיט מול הפרלמנט הבריטי, צילום: איי פי הפגנה של מתנגדי הברקזיט מול הפרלמנט הבריטי | צילום: איי פי הפגנה של מתנגדי הברקזיט מול הפרלמנט הבריטי, צילום: איי פי

מספר החותמים הגבוה ביותר עד עתה עמד על 4,150,260 איש, אשר חתמו ב-2016 על עצומה שקראה למשאל עם נוסף באם המשאל הראשון לא יספק תוצאה מובהקת דיה.

האישה העומדת מאחורי העצומה הנוכחית, מרגרט ג'ורג'יאדו, סיפרה שקיבלה איומי רצח, ושמחקה את חשבון הפייסבוק שלה אחרי שספגה בו "צונאמי של גועל".

הפרלמנט מתכוון לדון בעצומה מחר (ב'); הממשלה כבר הגיבה לג'ורג'יאדו בשבוע שעבר, ואמרה שלא תבטל את סעיף 50: "נכבד את החלטת משאל העם מ-2016 ונעבוד עם הפרלמנט כדי להגיע לעסקה שתבטיח את עזיבת האיחוד האירופי", נאמר; אך מאז נדחתה העסקה שהציעה ראש הממשלה, תרזה מיי, בפעם השלישית, הפעם בהפרש של 58 קולות; ומנהיג מפלגת ה-DUP (המפלגה היוניוניסטית של צפון אירלנד), נייג'ל דודס, אמר שהוא מעדיף שבריטניה תישאר באיחוד, על פני מתן גיבוי להסכם הפרישה שלה ממנו.

מיי אמורה לחזור לבריסל לפסגת חירום של המועצה האירופית ב-10 באפריל, בה היא צפויה לבקש מהמועצה לדחות עוד את יישום הברקזיט, או להסכים לברקזיט ללא הסכם יומיים אחר כך - ב-12 באפריל.

משני צידי המתרס נפוצו לאחרונה תאוריות קונספירציה לגבי העצומה. היו שטענו שתומכי העזיבה גרמו לאתר העצומה לקרוס כדי למנוע מאנשים לחתום, ומצד שני היו שטענו שמספר קטן של חתימות שהגיעו מכתובות אינטרנט ברחבי העולם - אחת מהן מצפון קוריאה - מוכיחות שהעצומה "נחטפה" על ידי בוטים. עובדתית, 96% מהחתימות בוצעו מכתובות אינטרנט בבריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות