אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: הבוקר בא ולעבודה צילום: אי.אף.פי

אימון מתקדם: הבוקר בא ולעבודה

6 טיפים פשוטים ליישום שתשלבו בשגרת היום שלכם כדי להפוך את אימוני הבוקר לקלים ויעילים יותר

02.04.2019, 09:07 | ארי תדהר
שגרה זה רע? ממש לא. זה אפילו טוב. אם נצליח לייצר לעצמנו שגרה בתחילת היום, יהיה לנו הרבה יותר קל להתמודד עם אימוני הבוקר.

שגרת הבוקר מתחילה כבר בערב שלפני. עדיף לסיים את ארוחת הערב בשעה 19:00 בערך ולהקפיד על שבע שעות שינה בלילה. אלה יסייעו לנו להתעורר בקלות רבה יותר. השכמה בשעה קבועה מקלה את ההתעוררות. אנשים ששומרים על שגרה קבועה, מתעוררים פעמים רבות ביקיצה טבעית באותה השעה. יתרון נוסף לזה הוא שמערכת העיכול עובדת בצורה סדירה יותר, ולרוב תספיק שתייה של שתי כוסות מים, קפה או תה כדי להניע אותה.

אימון בוקר. יעיל יותר כשארוחת הערב שלפניו מוקדמת וככל שהוא רחוק מההשכמה, צילום: אי.אף.פי אימון בוקר. יעיל יותר כשארוחת הערב שלפניו מוקדמת וככל שהוא רחוק מההשכמה | צילום: אי.אף.פי אימון בוקר. יעיל יותר כשארוחת הערב שלפניו מוקדמת וככל שהוא רחוק מההשכמה, צילום: אי.אף.פי

כדי לבצע אימון איכותי ולהפיק ממנו את המרב, נרצה להרחיק כמה שניתן את תחילת האימון משעת ההתעוררות. גם אם אתם מסוגלים לקום, לצחצח שיניים ולצאת כמעט מיד, כשתרווחו את חלון הזמן בין הקימה לאימון תשפרו את איכותו. גם בעניין האוכל רצוי לשמור על מרווח זמן. ככל שתקדימו לאכול תוכלו להגדיל את הכמות ולשלב גם שומן וחלבון. אם בחרתם לאכול בסמיכות לאימון, כדאי לחטוף משהו קטן בלבד.

הדבר האחרון שרצוי לעשות לפני היציאה הוא חימום. יציאה בשרירים "קרים" אינה מומלצת, בעיקר אם מדובר באימון איכות אינטנסיבי. החימום יכלול תרגילים דינמיים ולא מתיחות סטטיות וכן עלייה בעצימויות בהדרגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות