אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
6 סיבות ללכת לחדר בריחה עם המשפחה קרדיט:pixabay

6 סיבות ללכת לחדר בריחה עם המשפחה

חדרי בריחה, הטרנד שהגיע מיפן ושיגע את העולם, לא דילג גם על ישראל. בשנים האחרונות נפתחו מאות חדרי בריחה בישראל ברחבי הארץ, ועדיין נפתחים.

01.04.2019, 17:51 | בשיתוף מסתורי – חדרי בריחה
חדר בריחה הוא בילוי שמתאים למגוון רחב של אוכלוסיה: ילדים, מבוגרים, משפחות, עובדים ועוד. במאמר הבא נתמקד ביתרונות של חדרי בריחה למשפחות.

1. גיבוש משפחתי - בעידן של היום, כשכולם רוב הזמן מול המסכים, כדאי שהבילוי המשפחתי יהיה מיוחד ומקורי על מנת שכולם ירצו לקחת חלק ולהשתתף. החוויה בחדר בריחה מביאה את כל המשפחה לסביבה סטרילית בה כולם חייבים לשתף פעולה, להפעיל את הדמיון ואת היצירתיות על מנת להיחלץ ולהצליח במשימה. חוויה כיפית ומצחיקה שתשאיר טעם של עוד.

2. הרחבת אופקים - מתי כבר יצא לכם לשמוע על "אגדות המלך ארתור" או את סיפורו של אומן הבריחה המפורסם הארי הודיני?! לפעילות בחדר בריחה יש פוטנציאל ענק לחשוף את המשפחה ובפרט את הצעירים יותר לנושא שלא היו נחשפים אליו אלמלא היו מגיעים לחדר בריחה. גם המקרה ההפוך קיים - מגיעים לחדר בעקבות ספר או סרט שקראו על אותו נושא והמשתתפים מרותקים לנושא כבר משלב התדריך ועד סיום החדר.

3. פעילות מקורית ומעניינת - בימינו האפשרויות לבילוי משותף הן די מצומצמות. על מנת לשמור על רמת עניין גבוהה אצל כל בני המשפחה מומלץ שהפעילות תשלב אתגר, חשיבה, צורך לשיתוף פעולה ועוד. פעילות בחדר בריחה היא בין היחידות שמצריכה שיתוף פעולה בין מספר משתתפים ולא כל אחד לעצמו. בניגוד לפעילויות כמו - לייזר טאג, קירות טיפוס ואפילו ישיבה במסעדה. בחדר בריחה לא תהיה לכם ברירה אלא לדבר זה עם זה, לשתף רעיונות ולשלב מוחות על מנת להצליח במשימה.

 , קרדיט:pixabay קרדיט:pixabay  , קרדיט:pixabay

4. שיפור הביטחון העצמי - כידוע אחד הדברים שמעלים את הביטחון העצמי היא התמודדות עם אתגרים והצלחתם. לרוב חדרי הבריחה יש רמות קושי שנועדו מצד אחד לאתגר את המשתתפים ומצד שני לא לתסכל אותם. לא פעם אנו נתקלים בקבוצות בהן הביישנים נפתחים יותר ויותר לאורך המשחק ובאים לידי ביטוי בצורה שווה לשאר חברי הקבוצה. אנו מאמינים שחדרי בריחה הן המיקרו-קוסמוס של המציאות - ולכן, אם נשפר את התפקוד בחדרי הבריחה נשפר את התפקוד בחיים עצמם. כל מה שצריך זה התמדה!

5. התמודדות במצבי לחץ ויחס בין אישי - אחד הכישורים הנדרשים בעולם הנוכחי הינו התמודדות במצבי לחץ בסביבה משתנה ודינמית. חדר הבריחה יביא לידי ביטוי את כישורים חשובים אלו ותוכלו לראות את חזקותיהם וחולושתיהם של בני המשפחה. כמובן שזו לא תחרות ואת הכל נעשה במטרה לשפר ולהשתפר! זאת ועוד, ברוב חדרי הבריחה יש משימה מרכזית שמפוצלת לתתי משימות ועל כל תת-משימה יוכל לעבוד צוות קטן יותר דבר שגורם להתערבבות בין כל המשתתפים בחדר, שיפור יחסי האנוש עקב הצורך לתקשר עם אנשים שונים בכל עת והתאמת אופן התקשורת, יכולת לחלוק ולשתף ולבנות רעיון משותף ועוד המון תכונות חשובות לעידן בו אנו חיים. לא פעם נאמר ע"י מומחים בעולם של מדעי ההתנהגות כי התכונה החשובה ביותר במאה ה-21 היא יחסי אנוש. אתם יכולים להעביר חיים שלמים וטובים גם מבלי לדעת איך עובד מנוע קיטור או כיצד הלבלב מווסת את המטבוליזם בגוף אבל בלי יחסי אנוש טובים יהיה לכם קשה מאוד להסתדר בחברה הנוכחית.

6. חוויה שנשארת אתכם לאורך זמן - אם כל מה שהוזכר לעיל לא הספיק על מנת לשכנע אתכם אז פשוט נגיד את זה: אין הרבה פעילויות איכותיות כמו חדר בריחה ביחד עם כל המשפחה. נכון, זה נראה כמו פעילות יחסית יקרה שנמשכת זמן קצר (למרות שאם עושים חישוב מדויק אז אטרקציות כמו לייזר טאג, קרטינג ועוד הן משמעותית יקרות יותר פר דקה) אך מנגד יש כאן פעילות יוצאת דופן שנמשכת אתכם ומלווה אתכם הרבה אחרי יציאה מהחדר. לא פעם אנו שומעים תגובות של שחקנים שביקרו אצלנו שהחוויה ליוותה אותם גם שבוע אחרי הפעילות ופשוט לא יכלו להפסיק לחשוב על התפאורה המשוקעת/חידות מאתגרות והפתעות נוספות שחוו בחדר הבריחה.

הכותב הינו הבעלים של מתחם "מסתורי / MISTORY" בראשל"צ בעל 3 חדרי בריחה שונים ומאתגרים. לפרטים נוספים - www.Mistory.co.il או התקשרו 0544248855.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות